Amsterdam'da Dört Patlama, 20 Yaşındaki Şüpheli Tutuklandı

Amsterdam'da son şehir içinde dört patlama meydana geldi. İlk üçü dün akşam Amsterdam-Noord, Zeeburgereiland ve IJburg'da gerçekleşti, dördüncüsü ise Bijlmermeer'de bu gece oldu. Son patlamanın hemen ardından 20 yaşındaki bir erkek gözaltına alındı...


  • Kayıt: 16.09.2023 12:00:10 Güncelleme: 16.09.2023 12:00:10

Amsterdam'da Dört Patlama, 20 Yaşındaki Şüpheli Tutuklandı

Şu ana kadar edinen bilgilere göre patlamalar sonucunda yaralanan olmadı, ancak çeşitli binalar zarar gördü.

Saat 20.15 civarlarında, Eef Kamerbeekstraat'taki bir apartman giriş kapısında bir patlama ihbarı geldi. Tanıklar şiddetli bir patlama duyduklarını söylediler. Yerel medya AT5'e göre, birkaç mahalle sakini kaçan iki genç erkeği, bir fatbike üzerinde kaçarken gördüler. İkilinin kaçarken yüz maskesi taktığı belirtildi.

Polis, bir kaç saat sonra Amsterdam-Noord'daki Vijgepeerpad'da başka bir patlama ihbarı üzerine yeniden harekete geçti. Burada da tanıklar şiddetli bir patlama sesi duyduklarını belirtti. Üçüncü patlama ise IJburg'daki Galjootstraat'ta gece 23.00 civarında meydana geldi.

Saat 04.30 sularında ise Bijlmer'deki Egoli Caddesi'nde yeni bir patlama yaşandı. Polis, kısa bir süre sonra 20 yaşında bir şüpheliyi yakaladı. Şahsın olayla ilişkisi araştırılıyor. Ayrıca polis, dört patlama arasında bir bağlantı olup olmadığını da incelemektedir.

Amsterdam/Furkan TURGUT