Hollanda Atatürkçü Düşünce Derneği’nden 29 Ekim de Cumhuriyetin 100. Yılı etkinliği

Hollanda Atatürkçü Düşünce Derneği ve Hollanda Türk topluluğu, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılını Hollanda'da kutlamaya hazırlanıyor...


  • Kayıt: 26.09.2023 18:14:53 Güncelleme: 26.09.2023 19:19:37

Hollanda Atatürkçü Düşünce Derneği’nden 29 Ekim de Cumhuriyetin 100. Yılı etkinliği

Hollanda Atatürkçü Düşünce Derneği ve Hollanda Türk topluluğu, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılını Hollanda'da kutlamaya hazırlanıyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl coşkusu yurt içindeki etkinlikler ile kutlanmaya devam ederken yurt dışında da Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı nedeniyle  etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler kapsamında 29 Ekim Pazar günü Hollanda'nın sınır şehri Baarle Nassau’da düzenlenecek olan Cumhuriyet Bayramı programına yoğun ilgi beklenmekte.

Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde  kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında bir dizi program ve çeşitli etkinlikler ile kutlanacaktır.

"1000 Yıllık Kararlılıkla, Cumhuriyetimizin 100. Yılını Kutluyoruz" başlığıyla düzenlenecek olan etkinlikler kapsamında; Fox TV'nin ana haber sunucusu Selçuk Tepeli ile eski Türk Tarih Kurumu Başkanı ve eski milletvekili olan Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, programda katılımcı olarak yer alacaklardır.

HER DETAYI TİTİZLİKLE DÜŞÜNDÜK

Konu ile ilgili bilgi aldığımız yetkili şu açıklamalarda bulundu: “Cumhuriyetimizin 100. yılını Hollanda’da bir dizi etkinlikle kutlamak ve bu coşkuyu yaşamak istedik. Bu kapsamda birçok farklı etkinliğin olduğu dolu dolu bir program hazırladık.

Bu programı hazırlarken çocuklarımızı da unutmadık ve onlar için oyun alanları ve çeşitli aktiviteleri programa dahil ettik.

Ayrıca farklı yörelere ait yemek seçenekleri ve meraklıları için kültür ve iş kolları tanıtım stantları hazırlandı. Ulaşım konusunda da hiçbir misafirimizin güçlük çekmemesi için Rotterdam’dan otobüsler kaldırıyoruz. Anlayacağınız her detayı titizlikle düşündüğümüz ve büyük emek sarf ettiğimiz bir organizasyon gerçekleştireceğiz. Bu muhteşem etkinlik, Hollanda’daki Türk Topluluğu’nun Cumhuriyetimizin 100. Yıl coşkusunu ve heyecanını yaşaması açısından bizler için son derece önemli. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızı 29 Ekim’de bu özel geceyi yaşamaları için etkinliğimize davet ediyoruz” şeklinde görüşlerini paylaştı.

ETKİNLİKLE İLGİLİ DETAYLAR İLGİ ÇEKİCİ

Program kapsamında ayrıca; T-Bikers Türk Motor Kulübü, Stichting Harmonie Korosu görsel şovları ve en güzel şarkılarıyla gecede yer alırken, müzisyen Merve Akyıldız, Feyza Erduran, Kıvanç Sarıkuş, Can Martinov ve Grup Saten geceye katılanlara müzik ziyafeti sunacaktır. Süleyman Efe önderliğindeki Atatürkçü Düşünce Derneği Zeybek Ekibi, Sinem- Erdi Aslan çifti ile ADD Tango Ekibi, Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği Kafkas Ekibi ve ADD Korosu da etkinlikler kapsamında geceye renk katacaklardır.