Bebeklerini çöp kutusuna atan ebeveynlere 15 ay hapis cezası

Amsterdam'da iki yıl önce bir bebeği çöp konteynerine bırakan ebeveynler, mahkeme tarafından 15 ay hapis cezasına çarptırıldı...


  • Kayıt: 03.10.2023 18:59:32 Güncelleme: 03.10.2023 18:59:32

Bebeklerini çöp kutusuna atan ebeveynlere 15 ay hapis cezası

Amsterdam'da iki yıl önce bir bebeği çöp konteynerine bırakan ebeveynler, mahkeme tarafından 15 ay hapis cezasına çarptırıldı. Çocuğun anne ve babası, 17 yaşında oldukları için mahkeme tarafından 15 ay gençlik hapis cezasına çarptırıldı. Çocuğun babasına ayrıca gençlik-tedavi-bakım-süreci verildi.

Olay

2021 Şubat ayında Amsterdam-Zuidoost'taki Meernhof'ta bir çöp konteynerinde yeni doğmuş bir çocuk bulunmuştu. Bir mahalle sakini, çöpünü atarken konteynerden gelen bir ses duyduğunu belirterek bir bebek sesine benzettiğini anlattı ve yardım ekiplerini çağırdı. İtfaiye, çocuğu yer altı konteynerinden canlı olarak çıkarmayı başardı. Çocuk, hipotermiye uğramış olarak hastaneye kaldırıldı.

İkinci bebek

Polis, bebeği terk eden ebeveynlerle ilgili soruşturma sırasında, 2019 yılında doğan ikinci bir bebek hakkındaki konuşmalara rastladı. Bu bebeğin kalıntıları, annenin evinin arka bahçesinde bulundu.

Amsterdam/Furkan TURGUT