Türk kökenli Saniye Çelik, Leiden Üniversitesi'nde Polis Çeşitliliği ve Katılımı Profesörü oldu

Leiden Üniversitesi, Saniye Çelik'i Poliste Çeşitlilik ve Katılım profesörü olarak atadı. Çelik, 25 yıllık hükümet görevlerinde edindiği deneyimle, polis teşkilatının daha çeşitli ve kapsayıcı bir hale gelmesine yardımcı olacak...


  • Kayıt: 11.11.2023 11:36:39 Güncelleme: 11.11.2023 11:36:39

Türk kökenli Saniye Çelik, Leiden Üniversitesi'nde Polis Çeşitliliği ve Katılımı Profesörü oldu

Çelik, doktorasını Kamu Organizasyonlarında Çeşitlilik alanında yaptı ve İKY ile yönetim ve organizasyon konularında uzmanlaştı. Polis teşkilatının çeşitlilik ve katılım alanındaki uzmanlarından biri olan Çelik, bu alandaki araştırmalarıyla da tanınıyor.

Polis şefi yardımcısı Liesbeth Huyzer, Çelik'in atanmasını memnuniyetle karşıladı. Huyzer, "Polis olarak bu sandalyeyi hayata geçirmek için elimizden geleni yaptık" dedi. "Güvenli ve kapsayıcı bir organizasyon olmak istiyoruz. Bunun üzerinde çok çalışıyoruz. Bilimsel araştırma yoluyla elde edilen bilgi ve içgörü, nerede durduğumuzu ve herkesin kendini evinde hissettiği ve gelişebileceği bir organizasyon olmak için nelerin gerekli olduğunu belirlememize yardımcı olabilir."

Çelik, atanması hakkında şunları söyledi: "Bu görev için çok heyecanlıyım. Polis teşkilatının daha çeşitli ve kapsayıcı bir hale gelmesi için çalışma fırsatı bulacağım için çok mutluyum. Bu, herkesin kendini evinde hissettiği ve gelişebileceği bir organizasyon yaratmak için önemli bir adım.

Kaynak: Politie.nl

Haber: Tarık OKAN