22 Kasım Hollanda Genel Seçimlerinde Oy Kullanmak Önemli

Hollanda, 22 Kasım 2023 tarihinde milletvekili genel seçimlerine gidecek. 26 siyasi parti, bu seçimlere katılmak için aday listelerini açıkladı...


  • Kayıt: 15.11.2023 13:03:24 Güncelleme: 15.11.2023 13:33:26

22 Kasım Hollanda Genel Seçimlerinde Oy Kullanmak Önemli

Hollanda, 22 Kasım 2023 tarihinde milletvekili genel seçimlerine gidecek. 26 siyasi parti, bu seçimlere katılmak için aday listelerini açıkladı. Oy kullanma hakkına sahip herkes, parti programlarında yer alan görüşleri dikkate alarak, kendi düşünceleri ve çıkarları doğrultusunda istediği partiye oy verebilir.

Hollanda'da son yıllarda göçmen karşıtlığı giderek artıyor. Bu durum, 22 Kasım seçimlerinde de belirleyici bir rol oynaması bekleniyor. Koalisyonun büyük ortağı VVD partisi, istediği göç politikasını uygulayamadığı için hükümeti düşürdü. Bu aynı zamanda sıkı bir göç politikasının yeni hükümetin ana hedeflerinden birini oluşturacağına işaret ediyor.

VVD Partisi Hollanda'ya göçü önemli ölçüde sınırlamak istiyor ve bu amaçla gerekirse PVV ile işbirligi yapacak. VVD sıkı göç politikasını nasıl uygulayacak? Parti içinde yapılan tartışmalarda sıkça gündem geldiği şekilde, Hollanda'nın göçmenler için daha az çekici hale gelmesi, temel çıkış noktalarından birisi. Bu durumda VVD ağırlıklı sağ bir koalisyon hükümetinin işbaşına gelmesi halinde, uygulanacak göç karşıtı politikalardan tüm göçmenler gibi Türkler de olumsuz etkilenecekler.

IOT Başkanı Zeki Baran, 22 Kasım seçimlerinde oyunuzu kullanmanın önemine dikkat çekiyor. Baran, yaptığı açıklamada, "22 Kasım Çarşamba günü sandığa giderek, tercihinizi belli edin. Oyunuz boşa gitmesin!" çağrısında bulundu.

Baran, "Hollanda'da yaşayan herkes, kendi geleceğini belirlemek için sandığa gitmeli. Oy kullanmak, demokratik bir toplumda en temel haklardan biridir. Bu hakkınızı kullanarak, Hollanda'nın geleceği için söz sahibi olabilirsiniz" dedi.

Baran ayrıca, "Hollanda'da göçmen karşıtlığı giderek artıyor. Bu durum, tüm göçmenler için tehdit oluşturuyor. 22 Kasım seçimlerinde, göçmen karşıtı politikaları savunan partilere oy vermemek önemli. Bu sayede, Hollanda'da yaşayan herkesin eşit haklara sahip olduğu bir toplum inşa edebiliriz" ifadelerini kullandı.

Haber : Tarık OKAN