Karsu Dönmez, 2023 Harper's Bazaar Yılın Kadını Ödülü'nü kazandı

Hollanda medya markası Harper's Bazaar, 2023 Yılın Kadınları Ödüllerini Amsterdam'daki Stedelijk Müzesi'nde düzenlenen bir törenle açıkladı. Şarkıcı Karsu Dönmez, bu yılki ödülün sahibi oldu...


  • Kayıt: 18.11.2023 20:26:42 Güncelleme: 18.11.2023 20:26:42

Karsu Dönmez, 2023 Harper's Bazaar Yılın Kadını Ödülü'nü kazandı

Ödülün teması "bağlantı"ydı. Bu yılın teması, siyasi ve sosyal huzursuzlukları, endişe verici savaşları ve doğal afetleri içeren zorlu bir dönemde, insanların ve kültürlerin bir araya gelmesinin önemine dikkat çekmek için seçildi.

Yılın Kadınları Danışma Konseyi, kendilerini başkalarına adamış, seslerini ve yeteneklerini insanlara dokunmak ve onları birbirine yakınlaştırmak için kullanan kadınlara baktı.

Karsu Dönmez, bu kriterlere mükemmel bir şekilde uyuyor. Türkiye ve Suriye'de yaşanan yıkıcı depremin ardından, sesiyle üzüntüyü yakınlaştıran ve sayısız insanı depremzedelere yardım için seferber eden bir kadındı.

Karsu Dönmez, aynı zamanda Karsu Vakfı ile bağış topluyor, mağdurlara destek veriyor ve yeteneklerini dünyanın her yerindeki insanları buluşturmak için kullanıyor. Bulaşıcı enerjisi, özellikle bu yıl dünyada ihtiyaç duyulan bağlantı ve sevginin gücünü simgeliyor.

Ödül töreninde konuşan Dönmez, "Hayattaki amacım müzik, sanat, yemek ve televizyon programları ile başkasına bir şeyler ifade edebilmektir" dedi. "Bunu yapmak ve bu ödülü almak benim için büyük bir onur."

Dönmez, ödülünü Türkiye ve Suriye'deki depremzedelere adadı.

Amsterdam / Tarık OKAN