Mabel Matiz, Amsterdam'da Unutulmaz Bir Gece Yaşattı

Kendine has tarzıyla Türk pop müziğinde tartışmasız bir yer edinen Mabel Matiz, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da muhteşem bir konser verdi...


  • Kayıt: 21.11.2023 19:12:49 Güncelleme: 21.11.2023 19:12:49

Mabel Matiz, Amsterdam'da Unutulmaz Bir Gece Yaşattı

Amsterdam'ın en prestijli konser ve gösteri merkezlerinden Koninklijk Theater Carre'de gerçekleşen konsere 1500 kişi katıldı. Biletlerin günler öncesinden tükendiği konsere yoğun ilgi gösteren izleyiciler, sanatçıyı büyük bir coşkuyla karşıladı.

Saat 20.00'de sahne alan Mabel Matiz, en sevilen parçalarını seslendirerek konsere başladı. Matiz'in seslendirdiği Aşık Mahzuni Şerif'in "Yuh Yuh" eserine tüm salon eşlik etti.

İki saate yakın süren konserde sanatçı, hem haftalardır listelerde olan şarkılarını hem de yeni şarkılarını seslendirdi. "Maya" isimli albümünden "Öyle Kolaysa", "Mükemmeli" ve "Sarmaşık" gibi bilinen şarkılarını seslendiren Matiz'e zaman zaman hayranları da eşlik etti.

Konserin sonunda müzikseverlerden büyük alkış alan Mabel Matiz, unutulmaz bir geceye imza attı.

Konser sonrası konuşan Matiz, "Amsterdam'da çok güzel bir konser verdik. Buradaki dinleyicilerim çok sıcak ve enerjik. Onlarla birlikte bu geceyi unutulmaz kıldık" dedi.

Mabel Matiz, turnesi kapsamında önümüzdeki günlerde Almanya, İngiltere ve İsviçre'de de konserler verecek.

Amsterdam / Hülya TAŞ