TNOP'ta Yeni Yönetim

Hollanda’da faaliyet gösteren Türk iş insanları dernekleri tarafından kurulan TNOP'un yeni yönetimi, 4 Aralık 2023 akşamı düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı...


  • Kayıt: 05.12.2023 15:07:23 Güncelleme: 05.12.2023 16:48:25

TNOP'ta Yeni Yönetim

Toplantıya, TNOP'un 7 üye derneğinden 4’ü katıldı. Durmuş Doğan'ın başkan olduğu TOVER  ve Ömer Soner'in başkanlığını yaptığı TOV Derneği ise toplantıya katılmadı.

Toplantıda konuşan TNOP'un yeni başkanı Ramazan Kaya, TNOP'un bu güne kadar resmi bir kuruluş olmadığını söyledi. Kaya, "Kurulduğu zaman arkadaşlarımız, yasal prosedür zamanla tamamlanır diyerek, dönüşümlü olarak başkanlık yapmayı kararlaştırdık. Durmuş Doğan da bu fikirden çıkmış ve ilk başkan seçilmişti. Ancak korona döneminde dere geçerken at değiştirilmez misali başkan değiştirilmedi".

Kaya, Durmuş Doğan'ın iki yıllık başkanlık süresinin dolduğunu belirterek, "Üyeler kendi aralarında konuyu gündeme getirmeye başladı ve 7 üyeden 5'i benimle birlikte hareket etmeye karar verdi. Durmuş Doğan'a da çiçeklerle, plaketlerle yaptığı hizmetler için teşekkür etmek istedik. Gelirse diye çiçeğimizi bile getirdik" diye konuştu.

Kaya, yeni yönetimin öncelikle TNOP'u yasal bir kuruluş haline getirmeyi hedeflediğini söyledi. Kaya, "Bir tüzüğümüz olacak ve kimin ne zaman ne kadar süre başkanlık yapacağı tek tek yazılacak" dedi.

Kaya, TNOP'un amaçlarından birinin de Hollanda'da yaşayan Türk iş insanlarının sorunlarını çözmek olduğunu söyledi. Kaya, "TNOP, Türk iş insanlarının sesi olacak. Hollanda'da yaşayan Türk iş insanlarının sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Utrecht