Rotterdam'da 3 kişinin öldüğü patlamanın uyuşturucu laboratuvarından kaynaklandığı düşünülüyor

Hollanda’nın Rotterdam şehrinde bir binada meydana gelen ölümcül patlamanın bir uyuşturucu laboratuvarından kaynaklanmış olabileceği düşünülüyor...


  • Kayıt: 04.02.2024 12:12:15 Güncelleme: 04.02.2024 12:37:21

Rotterdam'da 3 kişinin öldüğü patlamanın uyuşturucu laboratuvarından kaynaklandığı düşünülüyor

Rotterdam'da Pazartesi akşamı bir konut kompleksini tahrip eden ölümcül patlamanın, bir uyuşturucu laboratuvarından kaynaklanmış olabileceğini bildiriyor polis. Enkazda, uyuşturucu üretiminde kullanılabilecek çeşitli araçlar bulunmuştur.

Polis, uyuşturucu üretmekle suçlanan 34 yaşındaki bir Rotterdam vatandaşını gözaltına almıştır. Kaynaklar, bu kişinin binanın kiracısı olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda ölen üç kişiden birinin de amcası olduğu bildirildi.

Rotterdam'daki Ölümcül Patlamada Tutuklanan Şüpheli, Bu Bir Gaz Patlaması Gibi Görünüyor 

Şüphelinin patlamadan hemen önce, patlamanın olduğu binada yeğeni ve bir arkadaşıyla birlikte bulunduğunu söyledi. Olayın nedeni hakkında bir şey bilmediğini belirterek şunları söyledi: "Biz çayı elektrikle kaynatıyoruz. Bu bir gaz patlaması gibi görünüyor."

Regionale omroep Rijnmond'un bildirdiğine göre, şüpheli ayrıca felaketin ardından iki gün boyunca güvenlik çemberini delen insanlardan biriydi. Bu sırada, bir kurbanın cesedini enkazın altından çıkardı.

Şüphelinin patlama ile ilgili tam rolü henüz incelenmektedir. Polis, başka gözaltıların da mümkün olduğunu belirtiyor.

Patlamada üç kişi hayatını kaybetti

Polisten yapılan açıklamada patlama mahallinde uyuşturucu üretimiyle ilgili olabilecek çeşitli ipucu buldu. Patlamanın nedeninin bu olup olmadığı araştırılıyor.

Güney Rotterdam’daki Zuidwijk mahallesi Schammenkamp’ta bir apartmanda meydana gelen patlamada 43 yaşındaki Kamran, 22 yaşındaki İlyas ve 33 yaşındaki Moustafa’nın cansız bedenlerine ulaşıldı.

Patlamanın yaşandığı bölgenin yeterince güvenli hale getirilmesi için enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.