Rotterdam’da Enkazda Can Kurtaran Adamın Uyuşturucu Laboratuvarı Şoke Etti!

Rotterdam'ı sarsan patlamanın ardından, enkaz altında kalan kurbanları arama çalışmalarına katılan Celal O., ilk önce bir kahraman olarak selamlanmıştı...


  • Kayıt: 06.02.2024 12:38:43 Güncelleme: 06.02.2024 12:38:43

Rotterdam’da Enkazda Can Kurtaran Adamın Uyuşturucu Laboratuvarı Şoke Etti!

Rotterdam'ı sarsan patlamanın ardından, enkaz altında kalan kurbanları arama çalışmalarına katılan Celal O., ilk önce bir kahraman olarak selamlanmıştı. Çıplak elleriyle enkazı kaldıran ve çitleri aşarak olay yerine koşan O., çevredekiler tarafından alkışlanmıştı.

Ancak birkaç gün sonra, O.'nun kahramanlık hikayesi karanlığa gömülmeye başladı. Olay yerindeki laboratuvarda uyuşturucu ürettiği iddiasıyla gözaltına alınan O., artık bir şüpheli olarak görülüyordu.

Patlamanın, O.'nun uyuşturucu laboratuvarındaki bir kaza sonucu meydana geldiği düşünülüyordu. Soruşturma devam ederken, O.'nun Salı günü sorgu hakimi önüne çıkarılması bekleniyordu.

Kahramanlık mı, Suçluluk mu?

Celal O.'nun hikayesi, kahramanlık ve suçluluk arasındaki ince çizgiyi gözler önüne seriyor. İlk bakışta, enkaz altında kalan insanları kurtarmak için canla başla çalışan bir kahraman gibi görünüyor. Fakat uyuşturucu üretme iddiası, onu bir anda şüpheli konumuna düşürüyor.

Olayın asıl sorumlusu kim? Patlama kasıtlı mıydı, yoksa bir kaza mı gerçekleşti? Bu soruların cevabı, soruşturmanın ilerleyişiyle ortaya çıkacak.

Rotterdam'ın Yası

Patlamada hayatını kaybedenler ve yaralananlar için Rotterdam'da yas ilan edildi. Şehrin birçok yerinde siyah bayraklar asıldı ve anma törenleri düzenlendi.

Patlamanın nedeni ve sorumlularının kim olduğu henüz bilinmiyor. Fakat bu trajik olay, Rotterdam'da derin bir üzüntü ve yas havası yarattı.

Rotterdam / Tarık OKAN