Başkonsolos Hakan Cengiz, Arnhem'deki Birinci Kuşak Büyüklerimizi Ziyaret Etti

Hollanda'ya gelen birinci kuşak Türk büyüklerimizi onurlandırmak için Başkonsolos Hakan Cengiz, Zorg en Welzijn Arnhem aktif yaşam merkezini ziyaret etti. 60 yılı aşkın süredir Hollanda'da yaşayan ve bu ülkeye emek veren büyüklerimizin hikayelerini dinledi, deneyimlerini ve anılarını paylaştı...


  • Kayıt: 09.02.2024 17:07:59 Güncelleme: 09.02.2024 17:07:59

Başkonsolos Hakan Cengiz, Arnhem'deki Birinci Kuşak Büyüklerimizi Ziyaret Etti

Ziyaret sırasında Başkonsolos Cengiz, büyüklerimizin Hollanda'ya göç etmelerinin zorluklarını, burada karşılaştıkları problemleri ve bu problemleri nasıl aştıklarını dinledi. Büyüklerimizin çalışmalarıyla, üretkenlikleriyle ve azimleriyle hem Türkiye'ye hem de Hollanda'ya katkıda bulunduklarını vurguladı.

Cengiz, "Hollanda'da varlığı 60 yıla uzanan Türk toplumunun emektar büyüklerinin çalışarak, üreterek, zorlukları aşarak her iki ülkeye yaptıkları katkıları saygıyla anıyoruz" dedi. Büyüklerimize, bizimle paylaştıkları bazen hüzünlü bazen neşeli anılar için teşekkür etti.

Ziyaret aynı zamanda, sağlık ve bakım sektöründe önde gelen bir kuruluş olan Zorg en Welzijn Arnhem'in hizmetlerini görme imkanı sağladı. Burada üç kuşak Hollanda Türk toplumunun 60 yıllık başarı hikayesinin bir sayfasını aynı çatı altında görmek mümkündü.

Türk toplumu her sektörde çalışıyor, hizmet sunuyor ve istihdam yaratıyor. Bu meşakkatli sektörde istikrarla büyüyen Zorg en Welzijn Arnhem'e iş ve hizmetlerinde başarılarının devamını diledi.

Arnhem / Tarık OKAN