Rotterdam'da Şok! 71 Yaşındaki İmam Kaçırıldı!

Rotterdam Başsavcısı, 25 Ocak'ta kaçırılan Rotterdamlı imam Mohamed'e dair bilgi verebilecek kişiye 20.000 Euro ödül vaat etti. 71 yaşındaki imam, camiden eve yürürken bir minibüse çekildi ve o zamandan beri kayıp...


  • Kayıt: 10.02.2024 17:09:18 Güncelleme: 10.02.2024 17:11:32

Rotterdam'da Şok! 71 Yaşındaki İmam Kaçırıldı!

Rotterdam Başsavcısı, 25 Ocak'ta kaçırılan Rotterdamlı imam Mohamed'e dair bilgi verebilecek kişiye 20.000 Euro ödül vaat etti. 71 yaşındaki imam, camiden eve yürürken bir minibüse çekildi ve o zamandan beri kayıp.

Polis Harekete Geçti:

Perşembe günü, polis Rotterdam-Zuid'de imamın aranmasıyla bağlantılı bir eve baskın düzenledi. Daha önce de Nieuwe-Tonge'de bir depoda arama yapılmıştı. Kayıp imamın izine hala rastlanmadı.

Oğlunun Uyuşturucu Ticaretiyle Bağlantı:

İmamların birinin, 400 kilo uyuşturucunun kaybolduğu büyük bir uyuşturucu ticaretiyle bağlantılı olduğu ve kaçırılmanın bununla ilgili olduğu düşünülüyor.

Suçlular Dubai'de Görüştü:

Suç dünyasından kaynaklara göre, "Sardin" lakaplı suçlu oğul, kaçırılmanın arkasındaki grupla görüşmek için Dubai'ye gitti. Görüşmelerin sonuçsuz kaldığı belirtiliyor.

Kaçırılma Anı:

25 Ocak Perşembe günü, Zoutziederstraat'ta iki adam tarafından bir minibüse bindirilen imamın, üçüncü bir adam tarafından sürülen siyah Ford Transit Custom minibüsle kaçırıldığı belirlendi.

Uyuşturucu Çetesi İhtimali:

Polis, imamın kaçırılmasından sorumlu tutulanlardan birinin 30 Ocak'ta Zwolle'de tutuklanan 45 yaşında bir adam olduğunu açıkladı. Adam hala gözaltında.

Endişeli Bekleyiş:

Kayıp imamın hala bulunamaması ve akıbetinin bilinmemesi endişe yaratıyor. Haziran ayında imamın başka bir oğlunun da aynı nedenle kaçırıldığı ve serbest bırakıldığı belirtiliyor. Ekim ayında da Zoutziedersstraat'ta bir araca 10 el ateş açıldığı ve bunun da aynı olayla bağlantılı olduğu düşünülüyor.

Sahte Plaka ve Kayıp İz:

Kaçırılan imamın bindirildiği minibüste sahte plaka kullanıldığı ve plakaların kameralar tarafından tarandığı sistemde 20.00 civarında Haringvlietbrug'da son kez tespit edildiği belirlendi. O zamandan beri imamın izine rastlanmadı.

Ödül ve Arama Çalışmaları:

Kayıp imamın bulunmasına yardımcı olacak bilgilere 20.000 Euro ödül verilecek. Polis, imamın akıbetiyle ilgili her türlü bilgiyi ihbar etmesi için halka çağrıda bulundu.

Kaynak: Hollanda Medya

Foto: Crimesite

Rotterdam / Tarık OKAN