Rotterdam'daki Kayıp 71 Yaşındaki İmam Bulundu

Rotterdam polisi, 25 Ocak'ta kaçırılan 71 yaşındaki imam yardımcısı Muhammed'in cumartesi günü sağ salim bulunduğunu duyurdu. Görgü tanıklarının ifadelerine göre Muhammed, kaçıranları tarafından serbest bırakıldı...


  • Kayıt: 10.02.2024 21:20:02 Güncelleme: 10.02.2024 21:20:02

Rotterdam'daki Kayıp 71 Yaşındaki İmam Bulundu

Muhammed, cumartesi günü saat 08:30'dan biraz önce Rhoon'daki Rhoonse Baan'da suya giren bir araçla ilgili ihbarı değerlendiren polis memurlarına yaklaştı. Görüşme sırasında memurların, Muhammed'in iki haftadan fazla bir süredir aradıkları kayıp imam yardımcısı olduğunu fark etmesi büyük bir sevince yol açtı.

Sağlık kontrolünden geçen Muhammed'in herhangi bir dış yaralanması olmadığı belirtildi. Polis, olayla ilgili soruşturmanın halen devam ettiğini açıkladı.

Kaçırılma Olayı

Muhammed, 25 Ocak'ta camiden evine yürürken Zoutziedersstraat'ta iki adam tarafından bir minibüse bindirilerek kaçırılmıştı. Bu olaydan sonra Rotterdam başsavcısı, Muhammed'in bulunmasına yardımcı olacak bilgilere 20.000 euro ödül koymuştu.

Uyuşturucu Bağlantısı

Edinilen bilgilere göre imam yardımcısı Muhammed'in kaçırılmasının arkasında, suçluların oğullarından birini 400 kilo uyuşturucu kaçakçılığından sorumlu tutmaları yatıyor. "Sardin" lakaplı oğlun, kaçırma olayının arkasında olduğu iddia edilen grupla görüşmek için Dubai'ye gittiği de gelen bilgiler arasında.

Tutuklama ve Saldırı

Muhammed'in kaçırılmasıyla bağlantılı olarak Zwolle'den 45 yaşındaki bir adam tutuklandı ve halen gözaltında tutuluyor. Aynı zamanda, Haziran ayında aileden başka bir oğlun kaçırılması ve Ekim ayında Zoutziedersstraat'ta bir arabaya 10 el ateş edilmesi de bu kan davasıyla ilişkilendiriliyor.

Sonuç

Muhammed'in sağ salim bulunması, aileyi ve sevenlerini büyük bir sevince boğdu. Olayın arkasındaki tüm detayların açığa çıkması için polis titizlikle çalışmalara devam ediyor.

Rotterdam / Tarık OKAN