Tulip Enstitüsü'nde Yazarlık Becerileri ve Eğlence Bir Araya Geldi!

Milano Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Tolga Erdoğan ve Doç. Dr. Özge Erdoğan'ın katkılarıyla Tulip Enstitüsü'nde gerçekleştirilen "Yurt Dışında Türkçe Öğretiminde Yaratıcı Yazma" eğitimi, öğretmenlere ilham verici bir deneyim yaşattı...


  • Kayıt: 11.02.2024 17:20:52 Güncelleme: 11.02.2024 19:54:57

Tulip Enstitüsü'nde Yazarlık Becerileri ve Eğlence Bir Araya Geldi!

Eğitimde, yazma eyleminin ötesine geçilerek yaratıcı yazma süreci detaylı bir şekilde ele alındı. Katılımcılar karakterler, mekânlar, olay tasarımları ve zamansal planlamalar üzerine tartışarak, oynayarak ve canlandırarak yazarlık becerilerini geliştirme fırsatı buldular.

Ucu açık konu başlıkları, yarım bırakılmış metinlerin tamamlanması, görsel okuma ve edebiyat ile görsel sanatların birleştirildiği ısındırma etkinlikleri gibi farklı yöntemler kullanılarak katılımcıların yaratıcı düşünme ve ifade etme becerileri de desteklendi.

Eğitimde sadece bilgi ve deneyim aktarımıyla sınırlı kalmayıp, eğlenceli bir ortam da sağlandı. 

Katılımcılar, keyifli bir atmosferde yazarlık becerilerini geliştirirken, birbirleriyle de etkileşim kurarak öğrendiklerini pekiştirdiler.

Tulip Enstitüsü, bu değerli eğitimde katkıları için Milano Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Tolga Erdoğan ve Doç. Dr. Özge Erdoğan'a, Merve Atas'a, enstitünün sevgili öğretmenlerine ve organizasyonu gerçekleştiren ekibe teşekkürlerini sunuyor.

Haber: Tarık OKAN