HEMA, "Seks Oyuncağı" İfadesi Nedeniyle Bebek Dergisi'ni Raflardan Kaldırdı

HEMA, "hedefi tamamen kaçırdığı" yazısı nedeniyle Bebek Dergisi'ni şubelerinden kaldırıyor...


  • Kayıt: 13.02.2024 12:17:25 Güncelleme: 13.02.2024 12:22:31

HEMA, "Seks Oyuncağı" İfadesi Nedeniyle Bebek Dergisi'ni Raflardan Kaldırdı

HEMA, "hedefi tamamen kaçırdığı" yazısı nedeniyle Bebek Dergisi'ni şubelerinden kaldırıyor. Derginin kapağında "sizin ve bebeğiniz için emzikten seks oyuncağına kadar her şey" yazısı, sosyal medyada tepkilere neden oldu. HEMA, bu ifadeler için "samimi özürler" sundu.

Sosyal Medyada Tepkiler

Derginin kapağındaki "emzikten seks oyuncağına kadar her şey" ifadesi, sosyal medyada "hasta kombinasyonu" olarak nitelendirildi. Bir kullanıcı HEMA'ya "gerçekten delirdiniz" yorumunda bulunurken, bir diğeri ise "şu yeni HEMA reklamlarını görmekten bıktım" dedi.

HEMA'dan Özür

HEMA sözcüsü NU.nl'ye yaptığı açıklamada, "Beceriksiz formülasyon nedeniyle buradaki asıl noktayı tamamen kaçırdık" dedi. "Ön sayfaya bebeklerle seks arasındaki bağlantıyı kuran bir metin koymanın faydası olmadı."

Sözcü, Baby Magazine'in "yüzde 95'inin bebeklerle ilgili" olduğunu ve derginin bir kısmının da genç ebeveynlere "yardım eli" olmayı amaçladığını belirtti. Şirket, kendilerini de düşünmeyi hatırlamalarına yardımcı olmak istediğini ve bu nedenle yüz maskeleri ve "ebeveynlerin başucu masasında bulunabilecek eşyalar" da yer aldığını söyledi.

HEMA, dergiyi şubelerinden çektiğini, ancak derginin halihazırda tüketicilerin eline geçtiğini ve bu durumdan dolayı "gerçekten özür dilediğini" açıkladı.

Amsterdam / Tarık OKAN