Deventer Başkonsolosu Cengiz, Arnhem'deki Türk İşyerini Ziyaret Etti

T.C. Deventer Başkonsolosu Muammer Hakan Cengiz, görev bölgesi kapsamındaki Türk işyerlerine yaptığı ziyaretleri sürdürüyor...


  • Kayıt: 29.02.2024 15:26:21 Güncelleme: 29.02.2024 15:39:34

Deventer Başkonsolosu Cengiz, Arnhem'deki Türk İşyerini Ziyaret Etti

T.C. Deventer Başkonsolosu Muammer Hakan Cengiz, görev bölgesi kapsamındaki Türk işyerlerine yaptığı ziyaretleri sürdürüyor. Çarşamba günü Arnhem şehrinde Mehmet Zararsız'a ait otomobil onarım ve satış servisi (garage Arnhem)'i ziyaret eden Cengiz, çalışanlarla bir araya gelerek başarılar diledi.

Başkonsolos Cengiz yaptığı konuşmada, Türk işverenlerin ve emekçilerin emeğine saygı duyduğunu ve Avrupa'ya işçi olarak gelip işveren konumuna gelmelerinin gurur verici olduğunu belirtti. Eğitime önem vererek önemli görevler alan Türklerin, işyerlerinde Hollandalılarla birlikte çalışarak Hollanda ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunduklarını ve Türkiye'nin tanıtımına yardımcı olduklarını vurguladı.

Cengiz, Mehmet Zararsız'ın servisinde beş Türk ve üç Hollandalı teknik elemanın çalışmasını, birçok Türk, Hollandalı ve yabancı müşterinin olmasını ve müşteri memnuniyetine önem verilmesini iki ülke için de büyük kazanç olarak nitelendirdi. Bizzat işyerlerini ziyaret ederek diyalog içerisinde bulunmanın kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

Başkonsolos Cengiz, Türk işverenleri "Türkiye'nin fahri turizm elçileri" olarak nitelendirerek başarılarının devamını diledi.

Arnhem / Mustafa KOYUNCU