UID Hollanda, Deventer, Zwolle ve Apeldoorn Şubelerinden Filistin'e Destek

Uluslararası Türk Demokratlar Birliği (UID) Hollanda Bölgesi'ne bağlı UID Deventer, UID Zwolle ve UID Apeldoorn şubeleri tarafından 25 Şubat 2024 Pazar günü "Filistin İçin Dayanışma" adlı bir program düzenlendi...


  • Kayıt: 29.02.2024 19:47:31 Güncelleme: 29.02.2024 23:32:46

UID Hollanda, Deventer, Zwolle ve Apeldoorn Şubelerinden Filistin'e Destek

Heino - Uluslararası Türk Demokratlar Birliği (UID) Hollanda Bölgesi'ne bağlı UID Deventer, UID Zwolle ve UID Apeldoorn şubeleri tarafından 25 Şubat 2024 Pazar günü "Filistin İçin Dayanışma" adlı bir program düzenlendi. 

White Garden Deniz Evenement salonunda gerçekleşen programa ilgi yoğun oldu.

Programa, T.C. Deventer Başkonsolosu  M. Hakan Cengiz, DENK Partisi Milletvekili Doğukan Ergin ve filozof Abdullah Koning konuşmacı olarak katıldı. 

UID Hollanda Bölge Başkan Vekili Mehmet Akif Bozacı ve diğer UID Hollanda şube başkanları da programa destek verdi. Deventer Başkonsolosluğu Din İşleri Ateşesi Hüsnü Özmen de dayanışma gününde UID ailesiyle birlikteydi.

Verimli ve Güzel Bir Gün

Yoğun katılımın sağlandığı Filistin için Dayanışma günü oldukça verimli ve güzel geçti. Programda ney eşliğinde şiir ve marş dinletileri sunuldu. 

Türkiye'nin gururu TOGG arabası da Şifa Clinic Arnhem tarafından halkımıza gösterime sunuldu.

Gençlik ve Kadın Kollarının Katkısı

UID Hollanda UID Youth Deventer, Zwolle ve Apeldoorn Gençlik kolları programın düzenlenmesi ve sunumunda, UID bu üç şubenin Kadın kolları da etkinliğin hazırlanmasında büyük katkı sağladı. Kendilerine davaya sahip çıktıkları için teşekkür edildi.

UID Deventer, Zwolle ve Apeldoorn şube yönetim kurullarının inisiyatifiyle ve Gençlik kolları tarafından düzenlenen Filistin için Dayanışma gününün hayırlara vesile olması ve Filistin'deki soykırımın bir an önce son bulması dileğiyle, dünyanın bu duruma bir dur demesi beklendi.

Heino /Hüseyin Alparslan, Köksal Kurt, Gülsün Kafalı