Enschede Hayvanat Bahçesi'nde Şok Eden Olay!

Enschede şehrindeki Wooldrik hayvanat bahçesinde, 59 yaşındaki Mehmet Y.'nin bir ineğe tecavüz ettiği ortaya çıktı...


  • Kayıt: 28.03.2024 10:41:07 Güncelleme: 28.03.2024 10:41:07

Enschede Hayvanat Bahçesi'nde Şok Eden Olay!

Enschede şehrindeki Wooldrik hayvanat bahçesinde, 59 yaşındaki Mehmet Y.'nin bir ineğe tecavüz ettiği ortaya çıktı. Hayvanat Bahçesi Müdürünün şüphesi üzerine takibe alınan Mehmet Y., polis baskını ile suçüstü yakalandı.

Olay, geçtiğimiz yılın ortalarında gerçekleşti. Hayvanat Bahçesi Müdürü, bazı bulgulardan şüphelenerek kamera sistemi ile hayvanları takibe aldı. Görüntülerde, Mehmet Y.'nin kapanış saatinden sonra hayvanat bahçesine girdiği ve inek Laura'yı bir ahıra çektiği görüldü. Adamın daha sonra pantolonunu tutarak dışarı çıktığı da kameralara yansıdı.

Kamera sistemini cep telefonundan kontrol edilebilir hale getiren yöneticiler, 29 Ocak'ta kameraya yansıyan anormalliği fark ederek ahıra koştu ve Mehmet Y.'yi suçüstü yakaladılar.

Hollanda yerel basınında yer alan haberlere göre Mehmet Y.'nin 59 yaşında ve Karabüklü olduğu belirlendi. Oturma izni olmadığı anlaşılan Mehmet Y., sınır dışı edildi. Defalarca tecavüze maruz kalan İnek Laura'nın ise strese girdiği belirtildi.

Olay, Hollanda'da büyük bir tepkiye neden oldu. Hayvan hakları savunucuları ve Enschedeliler, Mehmet Y.'nin en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyor.