Deventer'de Milli Görüş İftar Programı Büyük İlgi Gördü

Geçtiğimiz akşam Deventer'de Milli Görüş tarafından organize edilen özel bir iftar programı büyük bir katılımla gerçekleşti...


  • Kayıt: 29.03.2024 11:02:40 Güncelleme: 29.03.2024 11:11:15

Deventer'de Milli Görüş İftar Programı Büyük İlgi Gördü

Geçtiğimiz akşam Deventer'de Milli Görüş tarafından organize edilen özel bir iftar programı büyük bir katılımla gerçekleşti. Program, dinî ve kültürel bir birliktelik sunarken, katılımcılarına unutulmaz bir deneyim yaşattı.

Sultan Hamid Han Camii Din Görevlisi Ali Kartal'ın etkileyici Kur'an tilaveti ile başlayan program, İslami ilahilerle atmosferin canlanmasıyla devam etti. Milli Görüş Deventer Başkanı Şükrü Ekici'nin açılış konuşmasıyla devam eden programda IGMG Kuzey Hollanda Başkanı Mustafa Hamurcu da söz aldı.

Katılımcılar, Deventer Belediyesi adına Wethouder Ilse Duursma'nın da aralarında bulunduğu önemli konukların konuşmalarını dinlerken, Türkiye'nin Deventer Başkonsolosu Muammer Hakan Cengiz'in katılımıyla etkinlik daha da renklendi.

Programın en dokunaklı anlarından biri, Milli Görüş ve Hasene'nin hazırladığı tanıtım videosunun gösterimi oldu. Video, katılımcılara bu iki önemli kuruluşun faaliyetleri hakkında bilgi verirken, etkileyici görüntülerle duygusal bir atmosfer yarattı.

Deventer Merkez Camii İhvan İlahi Grubu'nun güzel yorumları geceye damga vururken, katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

Gecenin doruk noktası ise ezan vaktinin gelmesiyle yaşandı. Ezan, Fatih Altuntaş tarafından okundu ve katılımcılar hep birlikte oruçlarını açtılar.

Deventer'deki Türk toplumunun bir araya gelmesini sağlayan bu özel iftar programı, dinî ve kültürel bir etkileşim ve dayanışma örneği sunarken, katılımcılarına unutulmaz anlar yaşattı.

Milli Görüş Deventer Başkanı Şükrü Ekici:

"Bu programı düzenlememizdeki amaç, Deventer'deki Türk toplumunu bir araya getirmek, dinî ve kültürel değerlerimizi paylaşmak ve dayanışma duygumuzu pekiştirmekti. Katılımın bu kadar yüksek olması bizi çok mutlu etti. Bu vesileyle programa katılan herkese teşekkür ederiz."

IGMG Kuzey Hollanda Başkanı Mustafa Hamurcu:

"Milli Görüş tarafından düzenlenen bu iftar programı, Deventer'deki Türk toplumunun bir araya gelmesi ve kaynaşması açısından çok önemliydi. Bu tür programların devamını diliyoruz."

Deventer Belediyesi adına Wethouder Ilse Duursma:

"Deventer'de farklı kültürlerden ve inançlardan insanların bir araya gelerek barış ve huzur içinde iftar açmaları çok güzel bir görüntü. Bu tür programların şehrimiz için çok önemli olduğunu düşünüyoruz."

Türkiye'nin Deventer Başkonsolosu Muammer Hakan Cengiz:

"Deventer'deki Türk toplumunun bu kadar organize ve güçlü olması beni çok mutlu etti. Bu tür programların Türk toplumunun birlik ve beraberliği için çok önemli olduğunu düşünüyorum."

Deventer / Yaşar Eren