Uden Yıldırım Beyazıt Camii'nde İftar

HDV Uden Yıldırım Beyazıt Camii'nde düzenlenen iftar programı, coşkulu bir katılımla gerçekleşti...


  • Kayıt: 31.03.2024 09:34:44 Güncelleme: 07.04.2024 10:00:44

Uden Yıldırım Beyazıt Camii'nde İftar 

Programda Uden Belediye Başkanı Hans van der Pas, T.C. Rotterdam Din Hizmetleri Ateşesi Muhammed Emin Altın, Il Genel Meclis Üyesi Harold van den Broek, Eski Belediye Başkanı Henk Helgers, Uden Emniyetinden Başkomiser, parti temsilcileri, Camii başkanları ve din görevlileri de yer aldı.

Program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından, camii imamı tarafından yapılan duanın ardından iftar yemeği ikram edildi. Yemek sonrası gerçekleştirilen programda, HDV Uden Yıldırım Beyazıt Camii Başkanı Hamza Çeliker, programa katılan tüm misafirlere teşekkür etti.

Çelik, yaptığı konuşmada, "Bu anlamlı programda bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza, ahbaplarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Katılımlarıyla programımıza renk katan Uden Belediye Başkanımız Hans van der Pas Beyefendiye, T.C. Rotterdam Başkonsolosumuz Din Hizmetleri Ateşemiz Muhammed Emin Altın Hocamıza, Il Genel Meclis Üyemiz Harold van den Broek Beyefendiye ve Eski Belediye Başkanımız Henk Helgers beyefendiye, Uden Emniyetinden Başkomiserimize, Uden belediyesinden üç ayrı parti yetkililerine ve çevre camilerimizin başkanları ve din görevlisi hocalarımıza, Ons welzijn gurubundan görevlilere de ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

Programda, Uden Belediye Başkanı Sn. Hans van der Pas ve T.C. Rotterdam Başkonsolosu Din Hizmetleri Ateşesi Sn. Muhammed Emin Altın da birer konuşma yaptılar. Konuşmalarında, Uden'deki Türk toplumunun önemine vurgu yapan Van der Pas ve Altın, bu tür programların birlik ve beraberlik açısından önemli olduğunu söylediler.

Program, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Katılımcılar Programdan Memnun Kaldılar

Programa katılan vatandaşlar da programdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Bir vatandaş, "Bu programda olmaktan çok mutluyum. Bir araya gelip birlik ve beraberlik içerisinde iftar yapmamız çok güzel bir duygu." dedi. Bir diğer vatandaş ise, "Programın organizasyonundan ve ikramdan çok memnun kaldım. emeği geçen herkese teşekkür ederim." diye konuştu.

HDV Uden Yıldırım Beyazıt Camii'nden Teşekkür

HDV Uden Yıldırım Beyazıt Camii yönetimi, programın organizasyonunda emeği geçen tüm cami cemaatine ve gönüllülere teşekkür etti.

Uden