Utrecht Türk Platformu Birlik ve Beraberlik İftarında Buluştu

Utrecht'teki farklı sivil toplum kuruluşlarının (STK) bir araya gelerek oluşturduğu Utrecht Türk Platformu, "Birlik ve Beraberlik" temalı bir iftar programı düzenledi...


  • Kayıt: 31.03.2024 09:46:16 Güncelleme: 31.03.2024 12:57:20

Utrecht Türk Platformu Birlik ve Beraberlik İftarında Buluştu

IGMG Mescidi-Aksa'da gerçekleşen programa, IGMG Mescidi-Aksa, TOV Utrecht, Utrecht Türk Kültür Merkezi, HDV Utrecht Ulu Camii, HDV Utrecht Eyüp Sultan Camii, SV Nieuw Utrecht ve STO gibi STK temsilcileri Denk Partisi Utrecht Belediye Meclis Üyesi Mahmut Sungur ile çok sayıda davetli katıldı.

Kur'an tilavetiyle başlayan programda, Utrecht Türk Platformu yöneticileri Ramazan ayının önemine değinerek birlik ve beraberlik mesajı verdi. Hocalar tarafından okunan ilahilerin ardından iftar yemeği ile oruçlar açıldı. Davetliler, iftar sonrası hoş sohbet ortamında bir araya gelerek keyifli vakit geçirdiler.

Programda Hz. Muhammed'in (s.a.v.) "Birbirinize sırt çevirmeyiniz. Birbirinize kin tutmayınız. Birbirinizi kıskanmayınız. Birbirinizle dostluğunuzu kesmeyin. Ey Allah'ın kulları, kardeş olunuz." hadisi de vurgulanarak programın teması olan birlik ve beraberlik mesajı tekrar hatırlatıldı.

Amsterdam ve Utrecht dışında başka bir yerde görülmeyen bu birliktelik, davetliler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Utrecht Türk Platformu, şu STK'lardan oluşmaktadır:

IGMG Mescidi-Aksa

TOV Utrecht

Utrecht Türk Kültür Merkezi

HDV Utrecht Ulu Camii

HDV Utrecht Eyüp Sultan Camii

SV Nieuw Utrecht

STO

Utrecht Türk Platformu, bu tür programlar düzenleyerek Utrecht'teki Türk toplumunun birlik ve beraberliğini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Utrecht Türk Platformu Hakkında:

Utrecht Türk Platformu, Utrecht'teki farklı STK'ların bir araya gelerek oluşturduğu bir platformdur. Platform, bu tür programlar düzenleyerek Utrecht'teki Türk toplumunun birlik ve beraberliğini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Utrecht