Bektaşlılar Derneği'nin İftar Yemeği

Hollanda'nın Arnhem şehrinde ve çevresinde yaşayan Yozgat'ın Fakıllı ilçesine bağlı Bektaşlı köyünden 600'den fazla gurbetçi, Bektaşlılar Derneği'nin düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi...


  • Kayıt: 01.04.2024 11:09:15 Güncelleme: 01.04.2024 11:15:47

Bektaşlılar Derneği'nin İftar Yemeği

Hollanda'nın Arnhem şehrinde ve çevresinde yaşayan Yozgat'ın Fakıllı ilçesine bağlı Bektaşlı köyünden 600'den fazla gurbetçi, Bektaşlılar Derneği'nin düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi. Arnhem Türkiyem Camii salonunda gerçekleşen iftar yemeği, birlik ve beraberlik mesajları ile damgasını vurdu.

Hollanda Diyanet Vakfı Arnhem Camii din görevlilerinin okuduğu Kuran-ı Kerim ayetleri ve ezan sonrası, coşku dolu bir ortamda iftar yapıldı. Bektaşlılar Derneği Başkanı Emir Karaer, yaptığı konuşmada derneğin 25. kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını ve bu özel iftar yemeğinin birlik ve beraberlik için önemli olduğunu vurguladı.

T.C. Deventer Başkonsolosu Muammer Hakan Cengiz de gurbetçilerin vatan sevgisini ve birlik beraberliklerini takdir ettiğini ifade etti.

Avrupa'da son yıllarda artan Türkiye karşıtı saldırılara dikkat çeken Cengiz, sağduyulu davranılması ve provokasyonlara karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Yemeğe katılan diğer misafirler de birlik ve beraberlik mesajları verdiler. İftar yemeği, sohbet ve kaynaşma ortamıyla sona erdi.

Arnhem