HDV Geleneksel Kadın ve Aile İftarına Yoğun Katılım!

Hollanda Diyanet Vakfı (HDV) Den Bosch Orhan Gazi Camii'nde düzenlenen geleneksel Kadın ve Aile iftarına yoğun ilgi gösterildi. İftarda bir araya gelen Hollanda genelindeki cami kadın kolları, birlik ve beraberlik mesajı verdiler...


  • Kayıt: 03.04.2024 09:53:17 Güncelleme: 03.04.2024 10:48:14

HDV Geleneksel Kadın ve Aile İftarına Yoğun Katılım!

Programa katılan T.C. Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal, Amsterdam Başkonsolosu Mahmut Burak Ersoy, Din İşleri Müşaviri Ömer Özgül, HDV Yönetim Kurulu Başkanı Muhlis Koç, STK'lar ve bayan din görevlileri, iftar programına katılımlarıyla programa renk kattılar.

Büyükelçi Ünal ve Müşavir Özgül'den Kadınlara Destek Mesajı:

T.C Lahey Büyükelçi Selçuk Ünal ve Din İşleri Müşaviri Ömer Özgül, konuşmalarında cami kadın kollarının camilerdeki konum ve önemine vurgu yaptılar. Ünal, Hollanda'daki Türk toplumunun temel direği olduğunu ifade ettiği kadınlara birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Depremde Gösterilen Dayanışma Övgü Topladı:

Büyükelçi Ünal, deprem döneminde tüm camilerde kadınların, ailelerin ve gençlerin insani yardım malzemelerinin düzenlenmesinde etkin rol aldığını da sözlerine ekledi. Geçen Ramazan'da da gösterilen birlik ve dayanışma ruhunu takdir ettiğini söyledi.

Kadınlara Önemli Görevler Düşüyor:

Ünal, "Sizler toplumun, ailenin temel direğisiniz. Sizler olmadan Hollanda'daki Türk toplumunun hiçbir faaliyeti başarılı olamaz," diyerek kadınlara önemli görevler düştüğünü vurguladı. Bu görevlerin başında okumak, çalışmak, kendini daha iyi yetiştirmek ve evlerde dilimizi, dinimizi ve kültürümüzü yaşatmak olduğunu belirtti.

Birlik ve Beraberlik Mesajı:

İftar programı, samimi sohbetlere ve yeni tanışmalara sahne oldu. Uzaktan ve yakından katılan herkese teşekkürlerini sunan HDV, birlik ve beraberlik mesajını bir kez daha yineledi.

Türkiye Cumhuriyeti ile Hollanda arasındaki Dostluk Antlaşması'nın imzalanmasının 100. ve İş Gücü Anlaşması'nın imzalanmasının 60. yıldönümüne ilişkin çalışmaları da birlikte başarıyla icra edeceklerini ifade ettiler.

Den Bosch / Gülsüm KAFALI