UID Zwolle ve Deventer İftar Sofrasında Buluştu

UID Zwolle ve Deventer, geleneksel iftar programında çok sayıda davetliyi bir araya getirerek birlik ve beraberlik mesajı verdiler...


  • Kayıt: 03.04.2024 15:54:39 Güncelleme: 03.04.2024 22:33:51

UID Zwolle ve Deventer İftar Sofrasında Buluştu

Programa katılan Deventer Başkonsolosu Hakan Cengiz, Muavin Konsolos Rıdvan Çavuşoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Deventer Din İşleri Ateşesi Hüsnü Özmen, Türkiye Maarif Vakfı Hollanda Direktörü Sabri Yıldırım, UID Bölge Başkanı Ertuğrul Kurt, UID Deventer Başkanı Hüseyin Alparslan, UID Zwolle Başkanı Mehmet Karadeniz, STK başkanları ve davetliler, Ramazan'ın birlik ve beraberlik ruhuna katkıda bulundular.

Program Kur'an Tilaveti ve İlahilerle Başladı:

Program Kur'an tilaveti ile başladı ve Deventer İhvan İlahi grubu bir birinden güzel ilahilerle programa renk kattı.

Konuşmalarda Birlik ve Beraberlik Vurgulandı:

UID Deventer ve UID Zwolle adına programın açılış konuşmasını Hüseyin Alparslan yaptı. Alparslan konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı vererek, "Rabbim tüm İslam alemini özellikle Filistin'deki kardeşlerimizi ve Doğu Türkistan'daki soydaşlarımızı yardımcısı olsun," dedi. Alparslan ayrıca UID'nin temel amaçlarını da sıraladı: ırkçılık, İslam düşmanlığı ve antisemitizmle mücadele, göçmen kökenli gençlerin desteklenmesi, entegrasyon,  İslami resmi din olarak tanınması, resmi dairelerde bürokraside çok kültürlülük, çift dilli eğitim.

Deventer Başkonsolosu Hakan Cengiz ve UID Hollanda Bölge Başkanı Ertuğrul Kurt da günün önemine binaen birer konuşma yaptılar.

Program İftar Sofrası ve Sohbetlerle Sona Erdi.

Den Bosch