Amsterdam'da Yaz Heyecanı: Çocuklara Ücretsiz Toplu Taşıma!

Yaz tatili yaklaşıyor ve Amsterdam Belediyesi, çocuklara harika bir haber veriyor...


  • Kayıt: 12.04.2024 08:32:59 Güncelleme: 12.04.2024 08:35:45

Amsterdam'da Yaz Heyecanı: Çocuklara Ücretsiz Toplu Taşıma! 

Yaz tatili yaklaşıyor ve Amsterdam Belediyesi, çocuklara harika bir haber veriyor! Bu yaz, 4 ila 11 yaş arasındaki çocuklar, 20 Temmuz'dan 5 Ocak 2025'e kadar otobüs, tramvay ve metroda ücretsiz seyahat edebilecekler.

Evet, doğru duydunuz! Çocuklarınız bu yaz Amsterdam'ı keşfederken toplu taşıma için tek kuruş ödemeyeceksiniz. Bu sayede aileler hem bütçelerini rahatlatabilecek hem de çocuklar şehrin tadını doyasıya çıkarabilecek.

Ancak unutmayın, ücretsiz seyahat için bir yetişkin eşlik etmesi gerekiyor. Çocuklara yönelik bu ücretsiz seyahat imkanından yararlanmak için 1 Temmuz'dan itibaren başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için kişisel bir OV kartına ihtiyacınız olacak. Henüz bir OV kartınız yoksa, "kişiye özel OV kartı" satın almanız gerekiyor.

Belediye, bu işlemlerin nasıl yapılacağına dair tüm detayları Çocuk konseyleri, kent konseyleri ve okullar aracılığıyla ailelere ulaştıracak.

Amsterdam'da 4 yaşın altındaki çocuklar zaten ücretsiz seyahat edebiliyor. Bu yeni uygulamayla birlikte, şehrin toplu taşıma sistemi her zamankinden daha erişilebilir hale geliyor ve aileler için daha cazip bir seçenek sunuyor.

Yaz aylarında Amsterdam'ı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, bu harika imkandan yararlanmayı unutmayın!

Amsterdam / Furkan TURGUT