Hollanda Türk İş Dünyası ve Finans Sektörü Amsterdam’da Buluştu

Bugün, 5 Haziran’da, Hollanda’da faaliyet gösteren Türk iş dünyası ile Money20/20 vesilesiyle Amsterdam’da bulunan Türkiye’den üst düzey banka, fintek ve teknoloji temsilcileri bir araya geldi...


  • Kayıt: 05.06.2024 21:59:26 Güncelleme: 05.06.2024 22:07:13

Hollanda Türk İş Dünyası ve Finans Sektörü Amsterdam’da Buluştu

Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Sayın Selçuk Ünal’ın himayelerinde, T.C. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan ve Başkan Yardımcısı Necip Fazıl Kaymak’ın katılımlarıyla düzenlenen "Hollanda Türk İş Dünyası ve Finans Sektörü Buluşması" Amstel Hotel’de gerçekleştirildi. Etkinlik, BankPozitif ve Dr. Erkan Kork’un katkılarıyla, Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği ve DEİK - Foreign Economic Relations Board işbirliği ile organize edildi.

Toplantıda, girişimcilerin bankacılık ve finans konularında yaşadığı sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ele alındı. 

Büyükelçi Ünal ve hazine ve maliye müşavirinin yoğun çabaları sayesinde, Türkiye’den gelen fintek şirketlerinin ve Hollanda’da faaliyet gösteren Türk bankalarının üst düzey yetkilileri ile bu konular detaylı bir şekilde tartışıldı.

Etkinlikten kareler, Türk iş dünyasının ve finans sektörünün temsilcilerinin Amsterdam'da buluşmasının önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Amsterdam / Deniz ERKOCU