HDV Vekâletle Kurban Gönüllülerinin Gidecekleri Ülkeler Belli Oldu

Hollanda Diyanet Vakfının (HDV) Vekâletle Kurban Organizasyonu, güvenin adresi olarak uzun yıllardır başarıyla devam ediyor...


  • Kayıt: 06.06.2024 09:02:15 Güncelleme: 06.06.2024 09:56:10

HDV Vekâletle Kurban Gönüllülerinin Gidecekleri Ülkeler Belli Oldu

Hollanda Diyanet Vakfının (HDV) Vekâletle Kurban Organizasyonu, güvenin adresi olarak uzun yıllardır başarıyla devam ediyor. 2024 yılında da "Kurbanını Paylaşan Kardeşinle Yakınlaş" teması ile yürütülen kampanyaya vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Milletimizin emanet ettiği kurbanları, ihtiyaç sahibi ülkelerde İslami usullere göre kesmek üzere her yıl HDV şube yöneticileri ve gençlikten gönüllüler, dünyanın farklı ülkelerine gidiyorlar. Bu sene gönüllülerin gideceği ülkeler; Filipinler, Gana, Gine Bissau, Kenya, Malavi, Moritanya, Nijerya, Pakistan (Karaçi), Senegal, Somali, Uganda ve Zimbabve olarak belirlendi.

HDV Başkanı Muhlis Koç'un da katıldığı vakıf merkezindeki toplantıda, gönüllülere TDV Yurtdışı Kurban sorumlusu Selman Aktaş ve HDV Kurban yetkilisi Turgay Ergezen tarafından yapacakları görevle ilgili detaylı seminer verildi. Kurban gönüllüleri, gittikleri ülkelerde kurban kesimleri ile ilgili görsel ve yazılı raporlar hazırlayarak bağışçıları bilgilendirecekler. Hollanda’dan gidecek 17 kurban gönüllüsü, bayram dahil yurtdışında bir hafta on gün görev yapacaklar.

Lahey