Güvenlik Soruşturması Sonrası PVV'li Markuszower, Başbakan Yardımcısı ve Göçmenlik Bakanı Olamıyor

PVV milletvekili Gidi Markuszower, Başbakan Yardımcısı ve Mülteci ve Göçmenlik Bakanı olmuyor. Yeni yönetici pozisyonları için AIVD tarafından yapılan araştırmalarda, Markuszower'in bakan olarak işlevselliğini zorlaştırabilecek bazı unsurlar ortaya çıktı...


  • Kayıt: 13.06.2024 17:53:26 Güncelleme: 13.06.2024 17:55:47

Güvenlik Soruşturması Sonrası PVV'li Markuszower, Başbakan Yardımcısı ve Göçmenlik Bakanı Olamıyor

PVV milletvekili Gidi Markuszower, Başbakan Yardımcısı ve Mülteci ve Göçmenlik Bakanı olmuyor. Yeni yönetici pozisyonları için AIVD tarafından yapılan araştırmalarda, Markuszower'in bakan olarak işlevselliğini zorlaştırabilecek bazı unsurlar ortaya çıktı. Marjolein Faber, şimdi Mülteci ve Göçmenlik Bakanı olarak düşünülüyor.

Markuszower, birkaç gündür PVV için Başbakan Yardımcısı ve Mülteci ve Göçmenlik Bakanı olarak anılıyordu. Onun, PVV için önemli olan mülteci dosyasında tamamen farklı bir rota izlemesi bekleniyordu.

Markuszower yıllardır Rutte kabinelerinin göç politikalarına sert bir dille karşı çıkmıştı. Örneğin, 2021 yılında göç politikasını "Hollanda halkına karşı işlenmiş büyük bir suç" olarak nitelendirerek, sorumlu politikacıların "bir mahkemede yargılanması gerektiğini" söylemişti.