HDV KurbanlarI İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırdı

Hollanda Diyanet Vakfı (HDV), Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğiyle gerçekleştirilen 2024 yılı vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başarıyla tamamlandı...


  • Kayıt: 19.06.2024 20:41:48 Güncelleme: 19.06.2024 23:27:18

HDV KurbanlarI İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırdı

Hollanda Diyanet Vakfı (HDV), Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğiyle gerçekleştirilen 2024 yılı vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başarıyla tamamlandı. 

"Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" temasıyla düzenlenen organizasyon kapsamında kesilen kurbanlık etler, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Kurban etleri, ihtiyaç sahibi ailelere, yurtlara ve Kur’an kurslarına dağıtılırken, köylerdeki çocuklara şeker, balon ve çeşitli hediyeler de verildi. 

Organizasyona Hollanda Diyanet Vakfı’ndan on yedi gönüllü katıldı ve bu gönüllüler, görev yaptıkları bölgelerden bilgi ve görseller paylaştılar.

HDV gönüllüleri, gittikleri bölgelerdeki ihtiyacın çok fazla olduğunu vurgulayarak, gelecek yıl daha fazla kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için daha çok çalışacaklarını ifade ettiler.

Kurban payı alan ihtiyaç sahipleri, kendilerine bu yardımı gönderen herkese dua ve selamlarını iletti.

Haber: Tarık OKAN