Zaandam'da Bayramlaşma Programı: Büyükelçi Ünal'dan Birlik ve Beraberlik Vurgusu

Büyükelçi Selçuk Ünal, HDV şube yöneticileri ve din görevlileriyle birlikte Zaandam Sultan Ahmet Camii'nde düzenlenen bayramlaşma programına katıldı...


  • Kayıt: 20.06.2024 08:40:20 Güncelleme: 20.06.2024 08:58:50

Zaandam'da Bayramlaşma Programı: Büyükelçi Ünal'dan Birlik ve Beraberlik Vurgusu

Büyükelçi Selçuk Ünal, HDV şube yöneticileri ve din görevlileriyle birlikte Zaandam Sultan Ahmet Camii'nde düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. 

Başkonsolosların da hazır bulunduğu etkinlikte konuşan Ünal, Hollanda'daki Türk toplumunun Kurban Bayramı'nı kutladı.

Ünal'dan Bayram Mesajı:

"Tüm şube başkanları başta olmak üzere Hollanda-Türk toplumunun mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum. Bayramın Hollanda Türk toplumu ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını, barış, huzur, sağlık ve bereket getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Hac farizası için bugün aramızda bulunamayan çok sayıda kardeşimizin dualarının kabulünü temenni ediyorum," dedi.

İşçi Göçünün 60. Yıldönümü:

Ünal, Türkiye ile Hollanda arasında 1964 yılında imzalanan İşgücü Anlaşması'nın 60. yıldönümüne de değindi. Hollanda Türk toplumunun bu süreçte elde ettiği başarıları hatırlamanın yanı sıra, geçmişin muhasebesini yaparak toplumun sorunlarının çözülmesi için atılacak adımların önemine vurgu yaptı.

Büyükelçi Ünal, Türk toplumunun dayanışma ve birlik içinde hareket etmesinin önemine dikkat çekerek, geçmişten ders alarak geleceğe yönelik daha güçlü adımlar atılması gerektiğini belirtti.

Zaandam / Tarık OKAN