"Engelsiz Kahvaltı Protokolü" İmzalandı

Engellilere yönelik sosyal sorumluluk projeleri kapsamında önemli bir adım daha atıldı. Hollanda Beyazay Derneği ile Den Haag’da bulunan Losh Restoran arasında "Engelsiz Kahvaltı Protokolü" imzalandı...


  • Kayıt: 29.06.2024 09:16:57 Güncelleme: 29.06.2024 09:24:54

"Engelsiz Kahvaltı Protokolü" İmzalandı

Engellilere yönelik sosyal sorumluluk projeleri kapsamında önemli bir adım daha atıldı. Hollanda Beyazay Derneği ile Den Haag’da bulunan Losh Restoran arasında "Engelsiz Kahvaltı Protokolü" imzalandı. Tören, Hollanda Beyazay Derneği Başkanı Aynur Hanım ve Losh Restoran sahibi Fatih Kılıç Bey’in imzalarıyla gerçekleşti. Toplantıda, Hollanda Beyazay Başkan Yardımcısı Fikret Bey ve restoran yetkililerinden Serkan Bey de hazır bulundu.

Losh Restoran ortaklarından Fatih Bey, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata daha aktif katılımını sağlamak için bu tür projelere büyük önem veriyoruz. Engelsiz kahvaltılar, engelli bireylerin diğer bireylerle bir araya gelerek sosyalleşmelerine katkı sağlayacak,” dedi.

Dernek Başkanı Çakır ise, “Bu protokol ile engelli bireylerimizin kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri ve sosyalleşebilecekleri bir ortam yaratıyoruz. Losh Restoran yetkililerine verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz,” ifadelerini kullandı.

Protokol kapsamında, her ay düzenli olarak Beyazay üyesi olan bir engelli aile gönlünce ücretsiz kahvaltı yapabilecek. Losh Restoran yetkililerine hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyor ve bu tür çalışmaların örnek teşkil etmesini dileyerek, toplumsal farkındalıkların artmasını umuyoruz.