Amsterdam Centraal’da Tren Seferleri Durduruldu

Çalışmalar nedeniyle cumartesi günü Amsterdam Centraal istasyonundan hiçbir tren kalkmayacak ve bu istasyona hiçbir tren varamayacak. NS ve ProRail, bu durumun daha önce hiç yaşanmadığını belirtti. Yolcuların seyahat sürelerinin uzayacağını dikkate almaları gerekiyor...

  • Kayıt: 29.06.2024 09:35:47 Güncelleme: 29.06.2024 09:45:28

Amsterdam Centraal'da İlk Kez Tren Seferleri Çalışmalar Nedeniyle Durdu

Cumartesi günü, Centraal istasyonun kapsamlı yenileme çalışmalarının bir sonraki aşaması başlıyor ve bu nedenle hiçbir perondan tren kalkamayacak. Ayrıca, 14 ve 15 numaralı raylar bir yıl boyunca trenler için kullanılamayacak ve istasyonun IJ tarafındaki doğu yolcu tünelinin büyük bir kısmı kapanacak.

Amsterdam Centraal'e Otobüs ve Metro Seferleri Devam Ediyor

Yolculara, seyahate çıkmadan önce seyahat planlayıcılarını kontrol etmeleri ve ek seyahat sürelerini dikkate almaları tavsiye ediliyor. Amsterdam Centraal'a otobüs ve metro seferleri devam edecek.

Hafta sonu ve pazartesi günü de daha az tren seferi olacak. Pazar günü Amsterdam Muiderpoort ile Weesp arasında bir NS durak otobüsü çalışacak ve pazar ve pazartesi günleri Amsterdam Centraal ile Amsterdam Sloterdijk arasında "çok sınırlı" tren seferleri olacak. Yolcuların ek aktarmalar yapması veya seyahatlerinin bir kısmını otobüs veya metro ile devam ettirmesi gerekecek.

Çalışmaların 2030 Yılına Kadar Sürmesi Bekleniyor

Amsterdam'daki tarihi istasyon binasındaki çalışmaların 2030 yılına kadar sürmesi bekleniyor. Raylar yenilenecek ve demiryolu köprüleri değiştirilecek. Ayrıca peronlar genişletilip uzatılacak. Peronlara erişim de iyileştirilecek. İstasyonun altına büyük bir bisiklet park yeri yapılacak.

Amsterdam/Furkan TURGUT