Amsterdam Enderun İmam Hatipli Gençlerin Onur ve Şükür Günü


  • Kayıt: 09.07.2024 12:03:38 Güncelleme: 09.07.2024 12:03:38

Amsterdam Enderun İmam Hatipli Gençlerin Onur ve Şükür Günü

Amsterdam Kuba Camii, Enderun İmam Hatip Kursu olarak dördüncü kez mezunlarını verdi. Aynı gün, birinci ve ikinci sınıf öğrencileri de karnelerini aldı. Eğitim Koordinatörleri Sevim Mercimek ve Şükran Karaağaç, bu özel günle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Mücahit Batman hocamızın moderatörlüğünde, T.C. Din Ataşesi Dr. Muhammed Emin Altın hocamızın konuşması ve öğrencilerimizin sunumları eşliğinde dolu dolu bir gün geçirdik. Emeği geçen hocalarımıza, camii görevlisi abilerimize ve tüm velilerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz."

Bu sezon, İmam Hatip derslerinin Arapça hariç tüm derslerini üç yıl boyunca alarak eğitimlerini tamamlayan 6 öğrenci mezun oldu. 9 öğrenci sınavlara girdi ve 6 öğrenci başarıyla sınavları geçerek diplomalarını almaya hak kazandı. Diplomalarını T.C. Din Ataşesi Dr. Muhammed Emin Altın verdi.

Bu anlamlı tören, hem mezunlar hem de aileleri için gurur verici bir an olarak hafızalara kazındı. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan gençler, aldıkları eğitimle hem dini hem de akademik anlamda kendilerini geliştirerek yeni bir döneme adım attılar.

Amsterdam / Tarık OKAN