Türkiye’ye giden araçta 575 bin Euro ele geçirildi!

Bulgaristan Kapitan Andreevo sınır kapısında Türkiye’ye giden araçta rekor düzeyde beyan edilmemiş nakit para ele geçirildi...


  • Kayıt: 10.07.2024 09:17:26 Güncelleme: 10.07.2024 09:18:25

Türkiye’ye giden araçta 575 bin Euro ele geçirildi!

Olay 30 Haziran Pazar günü Bulgaristan’ın Kapitan Andreevo sınır kapısında meydana geldi. Gümrük memurları, Bulgaristan’dan ayrılan bir otobüsün muayenesi sırasında yaklaşık 575 bin Euro değerinde beyan edilmemiş nakit para buldu.

Sürücünün yatağına saklanmış

Romanya’dan Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye gitmekte olan Türk plakalı bir otobüs istasyona geldi. Türk vatandaşı tarafından kullanılan araçta toplam 9 yolcu seyahat ediyordu. “Risk analizi” yöntemiyle otobüs, röntgen de dahil olmak üzere kapsamlı bir gümrük muayenesinden geçirildi. Bu esnada, sürücünün dinlenme yatağı çevresinde olağandışı yoğunluklar fark edildi.

Paraları saklamak için gizli bölme yapılmış

Fiziksel kontrol sırasında, farklı değerdeki euro ve dolar banknotlarını içeren paketlerin saklandığı, özel olarak inşa edilmiş iki gizli bölme keşfedildi. Toplamda, beyan edilmemiş döviz miktarı 514 bin Euro ve 60 bin olarak kayıtlara geçti.

Olayla ilgili olarak Haskovo Bölge Dairesi Svilengrad Bölge Savcılığı’nın gözetiminde bir gümrük müfettişi tarafından soruşturma başlatıldı.

Artı33