Ganira Paşayeva’dan Hollanda Türk Federasyona ziyaret

Hollanda’ya çeşitli ziyaretler için gelen Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganira Paşayeva Hollanda Türk Federasyon yöneticileri tarafından genel merkezde misafir edildi.


  • Kayıt: 09.12.2012 23:03:00 Güncelleme: 09.12.2012 23:21:00

Özellikle Türk Dünyası ile ilgili konular üzeri durulan ziyarette Hollanda Türk Federasyon genel başkanı Murat Gedik yapmış olduğu konuşmada Azerbaycan’dan çok değerli bir misafiri konuk etmenin mutluluğunu dile getirdi. Murat Gedik: “Kaderin çizmiş olduğu ülke sınırları bizleri kardeş olmaktan ayıramaz. Bugün bir Avrupa Türk’ü bakınız Azerbaycan Türk’ünü ağırlamaktadır. Nerde Türk varsa, oraya ilgi duyan Hollanda Türk Federasyon kardeşlerimiz ile özlenen sohbetleri zaman zaman yapmaktadır. Türk Dünyasının sorunları, bizim sorunumuzdur.”

Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganira Paşayeva ise yapmış olduğu konuşmada Hollanda Türk Federasyon’un çalışmaları hakkında bilgi sahibi olduğunu, fakat bir türlü ziyaret etmek mümkün olmadığını, bu ziyaretin bugün ise nasip olduğunu dile getirdi. Paşayeva inşallah bu tür ziyaretler daha yoğun yapılır temennisinde bulundu.

Gerçekleştirilen ziyarette Hollanda Türk Federasyon genel sekreteri Erim Uğurlu ve genel muhasip Sadettin Şimşek’te bulundular.