HAK HUKUK BU NASIL ULUSLARARASI HUKUK!


  • Kayıt: 27.11.2018 20:19:00 Güncelleme: 27.11.2018 20:19:00

HAK HUKUK BU NASIL ULUSLARARASI HUKUK!

 

Avrupa’nın çeşitli okullarında hukuk eğitimi almış, uzmanlık alanı Uluslararası hukuk olan Halil Rahman Başaran’dan Hak Hukuk Bu Nasıl Uluslararası Hukuk kitabı ile Alfa Yayınları’nda okurları ile buluşuyor.

 

Sade ve anlaşılır bir dille yazılmış olan Hak Hukuk Bu Nasıl Uluslararası Hukuk sadece hukuk alanı ile ilgili olan kişiler için yazılmadı. Hukuk terimlerini bilmeyenler için de anlaşılabilir bir kitap olan Hak Hukuk Bu Nasıl Uluslararası Hukuk Halil Rahman Başaran’ın kaleminden döküldü.  

 

Savaş ve barıştan uluslararası ticarete, ulaşımdan telekomünikasyona, uluslararası yatırımlardan insan haklarına kadar birçok alanda uluslararası hukuk etkilidir. Hak Hukuk Bu Nasıl Uluslararası Hukuk Türkiye’yi her yönden kuşatan uluslararası hukuku inceleyerek Türkiye’nin mevcut durumuna ışık tutuyor.


ARKA KAPAK

 

Komplo teorisyenleri, siyasetçiler, tarihçiler ve iktisatçılar Dünya ve Türkiye meselelerini çok tartıştılar. Ancak ilginç bir şekilde bu tartışmalarda uluslararası hukuku unuttular. Oysa uluslararası hukuk hem yaşadığımız dünyayı hem de Türkiye’nin sıkıntılarını anlamak için gereklidir. İşte bu kitap uluslararası hukuku YALIN bir dille ve AYRINTILARDA KAYBOLMADAN anlatarak bu eksikliği kapatmayı amaçlamaktadır.

 

HALİL RAHMAN BAŞARAN

HAK HUKUK BU NASIL ULUSLARARASI HUKUK

DÜNYAYI YÖNETENLER VE TÜRKİYE

Güncel

1. Basım: Kasım 2018

188 sayfa