ABDULLAH KARABULUT’UN RESİMLERİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR…


  • Kayıt: 01.08.2020 13:02:00 Güncelleme: 20.12.2020 13:09:21

ABDULLAH KARABULUT’UN RESİMLERİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR…


Çizgileriyle Hollanda’da göz kamaştırıyor…


Sergileri, galerilerde, kilise ve kütüphanelerde ilgiyle izleniyor

 


Resim üzerine hiç eğitim almadığını belirten Abdullah Karabulut, çizgileriyle dostluk ve barış çağrıları yaptığını söylüyor


30 yıldır Hollanda’da yaşamakta olan Abdulhamit (Abdullah olarak tanınıyor) Karabulut, sürekli olarak çalıştığı seralarda karşılaştığı çiçeklerden ilham alarak, ilkokulda başladığı çizim işini daha çok geliştirdi.


Abdullah Karabulut 1974 Elazığ doğumlu. Doğduğu köyün, anasının, babasının, boşandığı eşinin ve çocuğunun isimlerini açıklamanın bir önemi olmadığını söylüyor.
Sadece şunları söyledi Karabulut: ‘Köyümde ilkokula giderken resim çizmeye başlamıştım. Çizdiklerim beğeniliyordu. Öğrenimimi ortaokul birinci sınıfta sona erdirdim. Atıldığım iş yaşamımda da şanslı değildim. Hollanda’ya geldikten sonra seralarda çalıştım. Çiçekler ile hergün iç içeydim.Nilüfer çiçeği hikâyesini okuduktan sonra çok etkilendim. Bunalımdan kurtulmak için çizme işini yoğunlaştırdım. Dünyada kötülük yapanların adaletsizliğine karşı snat ile cevap vermek istedim. Başardım da… Eserlerimi galerilerden başka, kilise ve kütüphanelerde sergilemeye başladım. Kötülükler sadece insanlar arasında değil, tabiata karşı da sürüyor. İnsanoğlu doğayı katlediyor. Bugün doğa ağlıyor. İşte ben hep bu olumsuzluklara karşı çizdim. Nilüfer’i tuvale yansıttım. Bu eserlerim çok beğeniliyor.
Sergilerimi, Hollanda’dan sonra diğer Avrupa ülkelerinde de açmak istiyorum.
Tabii ki bu konuda medyaya ihtiyacım olacak.Dilerim bu konuda bana yardımcı olacaksınız.’Yapmış olduğu eserleri gerçekten göz kamaştıran Abdullah Karabulut’un sergilerini duyurmak, tabii ki bir gazetecilik görevi olacaktır.

 

İlhan KARAÇAY