AURA CONTEMPORARY TURKISH ART SERGİSİ HOLLANDA'DA AÇILIYOR BB

Türk Çağdaş Sanatını tanıtmak amacı ile düzenlenen Aura/ Contemporary Turkish Art sergisi, Hollanda’nın Den Haag (Lahey) kentinde yer alan Pulchri Studio Sanat Merkezi’nde 3 Aralık’ta’ açılıyor...


  • Kayıt: 24.11.2022 16:04:22 Güncelleme: 24.11.2022 16:09:17

AURA CONTEMPORARY TURKISH ART SERGİSİ HOLLANDA'DA AÇILIYOR BB

18 ÇAĞDAŞ TÜRK SANATÇININ KATILDIĞI

AURA / CONTEMPORARY TURKISH ART SERGİSİ

HOLLANDA PULCHRI STUDIO ART CENTER’DE AÇILIYOR.

Türk Çağdaş Sanatını tanıtmak amacı ile düzenlenen Aura/ Contemporary Turkish Art sergisi, Hollanda’nın Den Haag (Lahey) kentinde yer alan Pulchri Studio Sanat Merkezi’nde 3 Aralık’ta’ açılıyor. 1 Ocak 2023’e kadar açık kalacak sergiye, yaşayan ve eserleriyle öne çıkan 18 Çağdaş Türk sanatçısı katılıyor. Bağımsız Sanat Vakfı’nın organizasyonu ile gerçekleştirilecek olan serginin koordinatörlüğünü Bağımsız Sanat Vakfı Başkanı Hülya Yazıcı, küratörlüğünü Ahmet Özel üstleniyor.

Resim ve enstalasyon olmak üzere toplam 84 eserin yer alacağı sergiye sanatçı olarak Ahmet ÖZEL, Bahar KOCAMAN, Bahri GENÇ, Berna ERKÜN, Engin BEYAZ, Erhan LANPİR, Erkan ÖZDİLEK, Feride BİNİCİOĞLU, Figen BATI, Hülya YAZICI, Kerim KILIÇARSLAN, Korkut TİRYAKİ, Mehtap ÖZDEMİR, Müfit İŞLER, Nur ÖZALP, Ruşen Eşref YILMAZ, Sabahat ÇIKINTAŞ, Şeniz AKSOY katılıyor.

Hollanda Pulchri Studio Art Center’da gerçekleşecek olan sergi, geçmişi uzun yıllara dayanan Türk-Hollanda kültürel ilişkilerine çağdaş sanat üzerinden bir ivme kazandırarak, iki ülke arasındaki dostluk köprüsünü güçlendirmeyi hedefliyor.

Aura/ Contemporary Turkish Art, dünyada yaşanan tüm olumsuzluklara karşın, sanatın etkin diliyle ‘dostluk’ ve ‘barış’ söylemine vurgu yaparak, ülkeler arasındaki sınırları ortadan kaldırmayı, amaçlıyor.

Sergi,T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Anadolu Ajansı, T-Art log, CitySan, İkbal  sponsorluğunda gerçekleşiyor.

www. bagimsizsanatvakfı.org

info@bagimsizsanatvakfi.org

bagimsizsanatvakfi@gmail.com

 ( +90 212 511 1118)  (0536 390 08 64)

 Ankara Cad. Hobyar Mah. No:3 Eminönü/İstanbul

Sergi yeri:

Pulchri Studio/ Lange Voorhout 15, 2514 EA Den Haag, Hollanda

www.pulchri.nl