Pınar Güntürkün, Amsterdam'da 'Herkes Kocama Benziyor'u Sahneledi

Hollanda'da yaşayan Türklerden oluşan bir seyirci kitlesine hitap eden oyun, başkonsolosların da beğenisini kazandı...


  • Kayıt: 06.11.2023 19:07:27 Güncelleme: 06.11.2023 19:07:27

Pınar Güntürkün, Amsterdam'da 'Herkes Kocama Benziyor'u Sahneledi

Türkiye'nin önde gelen tiyatro oyuncularından Pınar Güntürkün, Amsterdam'da Afife Tiyatro Ödülleri'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü kazandığı 'Herkes Kocama Benziyor' adlı oyunu ile sahneye çıktı.

Gösteri, Stichting Altays tarafından organize edildi ve Amsterdam Meervaart tiyatro salonunda gerçekleşti. Güntürkün, oyunda bir kadının kocasının benzerleri ile yaşadığı tuhaf olayları konu alıyor.

Gösteri, Hollanda'da yaşayan Türklerden oluşan seyirci kitlesine hitap etti. Güntürkün, gösteri öncesinde seyircilerle sohbet ederek oyun hakkında bilgiler verdi.

Güntürkün, gösteri sonrası yaptığı açıklamada, Amsterdam'da oynamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Oyunun Hollanda'da da ilgi görmesinden memnun olduğunu belirten Güntürkün, önümüzdeki dönemde de yurt dışında oyunlarını sergilemeye devam edeceğini belirtti.

Deventer Başkonsolosu Muammer Hakan Cengiz ve Amsterdam Başkonsolosu Mahmut Burak Ersoy eşleri ile birlikte oyunu izledi. Gösteri sonrası Amsterdam Başkonsolosu Mahmut Burak Ersoy, sanatçının bir buçuk saat sahnede gösterdiği performansını takdir etti.

Deventer Başkonsolosu Muammer Hakan Cengiz ise gösteri sonrası yaptığı açıklamada, sanatçının harika bir gösteri sergilediğini ve bu kadar sürede gösterdiği performansı takdirle izlediğini belirtti.

Sanatçı Pınar Güntürkün, gösteri öncesi Platform ve Kadın Dergisi'ni gösteriye gelen izleyicilere göstererek herkesin okumasını ve takip etmesini önerdi.

Amsterdam / Tarık OKAN

Foto: Deniz ERKOCU