Amsterdam'ın duayen ressamlarından Işık Tüzüner'in kişisel sergisine dostları ve sanatseverler katıldı

48 yıldır Hollanda'da yaşayan Post Art sanatçısı Işık Tüzüner, arşivinde sakladığı eski eserleriyle birlikte son dönem eserlerini görme fırsatı sundu...


  • Kayıt: 30.01.2024 13:24:34 Güncelleme: 30.01.2024 13:24:59

Amsterdam'ın duayen ressamlarından Işık Tüzüner'in kişisel sergisine dostları ve sanatseverler katıldı

Hollanda ve Türkiye arasındaki sanat bağlarını pekiştirmek için yıllarca mücadele eden Işık Tüzüner, iki ülke arasındaki kültür ve sanat elçisi olarak, kolajlar, mürekkep çizimleri ve suluboyalar ile yaptığı eserleri göz kamaştırıyor. Sanatçı Işık Tüzüner sergilerinde iç dünyasının daha da derinlerine iniyor, sevgi dolu barışcıl bir yaşam boyutunu ön plana çıkarıyor. Tüzüner, içsel huzur, sadelik, yaratıcılık ve sezgi uyandırıcı bir harmoni eşliğinde her şeyi ışığa dönüştürme çabası ile aşka dönüştürüyor.

Işık Tüzüner, resimleriyle ilgili şunları söyledi: "Dünyanın çeşitli yerlerinden topladığım Tibet, Nepal, Japonya, Hollanda ve Türk fırçalarını kullanarak suluboya resme yeni bir boyut kazandırıyorum.

Tüzüner:Her sabah new age müzik eşliğinde yogamı ihmal etmeden, sevginin dünyamızda önemli bir yer tuttuğunu düşünerek barışçıl bir yaşam boyutunu tablolarımda ön plana çıkartıyorum. Tao'daki her şeyi kapsayan üretici, sabır ve spontanite. Sezgi uyandırıcı bir zihinsel iç huzur, sadelik ve harmoni... Her şeyi ışığın resminde keşfedip mutlanma şansına erişin diyorum.

Tüzüner: Hayatta pek çok projem oldu ve bunların bazılarını gerçekleştirdim. Bazıları ise maket, proje, pavilyon halinde ufak boyutlarda Amsterdam'daki atölyemde duruyorlar ve birçok sergi projelerim beni bekliyor."

Amsterdam / Hülya Taş