Ahu Bozkurt: İki senedir kendi işyerimi işletiyorum ve kendi markamı kurdum


  • Kayıt: 15.11.2018 16:14:00 Güncelleme: 20.12.2020 13:06:42

Ahu Bozkurt: İki senedir kendi işyerimi işletiyorum ve kendi markamı kurdum 


Merkezi Rotterdam’da bulunan ama başarısı Hollanda dışına kadar ulaşmış güzellik merkezi Beautysalon La Elegance sahibi  Ahu Bozkurt’tan güzellik uzmanlığı , estetisyenlik sektörüne son yıllarda artan talep  hakkında sorularımızı sorduk... 

 

 

Sizi tanıya bilir miyiz?


Ben Ahu Bozkurt, aslen Kayseriliyim. Hollanda’da doğdum ve büyüdüm. 2010’dan beri güzellik sektöründeyim. Rotterdam'da güzellik salonu işletiyorum.  Son iki yıldır kendi işimde çalışıyorum.

 

 

Tanınmış markalarda yıllarca çalıştım. Makyaj üzerine kurs verdim, Amsterdam Fashion Week’te defilede mankenlerin makyajını yaptım. İki senedir kendi işyerimi işletiyorum ve kendi markamı kurdum 


 Ne zamandan beri bu sektördesiniz?


  2010’dan beri güzellik sektöründeyim. Bundan önce tanınmış markalarda yıllarca çalıştım. Makyaj üzerine kurs verdim, Amsterdam Fashion Week’te defilede mankenlerin makyajını yaptım. İki senedir kendi işyerimi işletiyorum ve kendi markamı kurdum 

 

İşiniz hakkında biraz bilgi verir misiniz?


 Hızlı bir şekilde cilt sorunlarını hızlıca düzeltmek diyebilirim. İşim özelikle sorunlu ciltleri düzeltmekten ibarettir. Aynı anda değişiklik. 

 

Hollanda’nın birçok yerinden olduğu gibi Hollanda dışından da müşterileriniz var. Bu da gösteriyor ki işinizde çok başarılısınız. Bunu neye bağlıyorsunuz? 


 Müşterilerimin buradan pozitif enerji aldıklarından diye düşünüyorum.  Ayrıca işimi çok seviyorum, bu konuda hedef koydum kendime. Kurslara katıldım. Müşteriler ile doğrudan iletişim halinde olan güzellik uzmanlarının, güzellik merkezine gelen müşterilerin memnuniyeti, o merkezin kazancını ve başarısının devamlılığını sağlar. Müşterilerimle dost olurum. Sadece güzellikleriyle ilgilenmem, iyi iletişimler kurar, samimiyet sunarım. Onların da aradığı samimiyettir.

 

 Cilt bakımları, maskeler, vitamin takviyeleri ayrıca meso therapi ile dolgu yapıyoruz. Microderma, dermapen, kulak mumu gibi uygulamalarımız var.


Sizin sektörde olan diğerlerinden ne farkınız var?


 Hızlı bir şekilde fark görülmesi, bire bir müşteri hizmeti, samimiyet. İşime verdiğim önem, özen, kalite ve ilgi…

 

Hangi alanlarda hizmet sunuyorsunuz?


 Cilt bakımları, maskeler, vitamin takviyeleri ayrıca meso therapi ile dolgu yapıyoruz. Microderma, dermapen, kulak mumu gibi uygulamalarımız var.Sizi okuyanlara bu sektörle alakalı tavsiyede bulunsanız ne önerirdiniz? 

 

 İşi sevmeleri lazım. Planladıklarınız için daima aksiyon alın, harekete geçin. En mükemmel planı oluşturana kadar beklemek aslında başarıyı ertelemekten daha fazlası değildir. Belki bir sayfa yazı ile veya küçük bir iş ile planlarınızı uygulamaya bir yerlerden başlayın. Sürece dahil olduğunuzda aslında başarabiliyor olduğunuzu da göreceksiniz.

 

Hollanda’nın değişik şehirlerinden, Belçika ve Almanya’dan gelen müşterilerim var. 


Müşterileriniz genelde kimlerden oluşuyor?


 On sekiz elli beş yaş arası uluslararası bay ve bayanlardan oluşuyor. Genelde Hollanda’nın değişik şehirlerinden, Belçika ve Almanya’dan gelen müşterilerim var.


Erkeklere de hitap ediyor musunuz?


 Evet, çünkü erkeklerin de cilt bakımına ihtiyacı vardır bazı durumlarda erkeklerin kadınlardan daha fazla cilt bakımına ihtiyacı olabilir.  Erkek cildi daha kalın, yağlı, kolajen açısından daha zengin ve genel yapı itibarıyla farklıdır. Ancak tüm farklılıklara rağmen, erkekler de kadınlarla aynı cilt sorunlarını yaşayabilir.

 

 

Yüzlerindeki değişikliği görünce onlar haliyle duygulanıyor ve bu da bende de duygusallık ve memnuniyet yaratıyor.

 

İnsanlara bakım yapıp güzelleştiriyorsunuz. Onları mutlu ediyorsunuz. Bütün bunlar sizde nasıl bir duygu oluşturuyor?


 Farklı bir his, onlar mutlu olunca ben de mutlu oluyorum. Yüzlerindeki değişikliği görünce onlar haliyle duygulanıyor ve bu da bende de duygusallık ve memnuniyet yaratıyor. 

 

Başarınızın sırrı nedir?


 Çok çalışmaktır, sürekli kendinizi yenilemektir. Yaptığınız işin sonuçları sizi veya birilerini tatmin etmediğinde bahane üretmek yerine, nerede hata yaptığınızı veya neyi eksik yaptığınızı düşünmelisiniz. Bu yaklaşımı bir düşünce tarzı haline getirmek, şüphesiz başarılı olmanın ilk basamağını oluşturmaktadır. Mümin Sekman'ın sözüne de dikkat çekelim: Baş+arı: “Baş” olmak için “arı” gibi çalışmak gerekir.

 

Başarılı İnsanlar geçmişte yaşadığı olumlu- olumsuz tüm deneyimlerden ders almıştır.

 

Son olarak eklemek istediğiniz bir husus var mı?


 Başarılı insanların hayatlarını incelediğinizde aynen bunu göreceksiniz gerek akademik hayatında gerek iş hayatında gerek sosyal yaşamında başarılı olan insanlar, geçmişte yaşadığı olumlu-olumsuz tüm deneyimlerinden ders almıştır.

 

Röportaj: Furkan TURGUT

 

Geniş Bilgi Adresimiz:

 

Beautysalon La Elegance 

 

Gerrit van de Lindestraat 32

3022 TL Rotterdam

The Netherlands

 

010 751 13 36

 

www.laelegance.nl