Talha Uluçay: ''Siz rahat edin, biz ihtiyaçlarınızı ayağınıza getirelim!''

Talha Uluçay 25 yaşında genç bir girişimci. Eğitim hayatından sonra gıda ve lojistik (taşımacılık) sektöründe yer alan aile şirketlerinde 6 yıldır aktif olarak görev alıyor...


  • Kayıt: 26.04.2021 20:42:44 Güncelleme: 26.04.2021 20:42:44

Talha Uluçay 25 yaşında genç bir girişimci. Eğitim hayatından sonra gıda ve lojistik (taşımacılık) sektöründe yer alan aile şirketlerinde 6 yıldır aktif olarak görev alıyor. Ailenin sahip olduğu deneyimleri yeni bir bakış açısıyla harmanlayan Uluçay, genç yaşına rağmen hatırı sayılır bir sermaye ile, 7.500 m2’lik kapalı alana sahip Manaw Online Supermarkt Şirketi'ni Amsterdam'da kurdu.

''Manaw, Hollanda toplumunun her kesimine hitap ediyor!''

Bilindiği üzere gıda sektöründe hizmet veren bir çok firma var. Bu kuruluşlar daha çok Hollandalılara ve onların ihtiyaçlarına göre hareket edip bu doğrultuda ürünlerini satışa sunuyorlar. Manaw olarak Hollanda toplumunda var olan bir açığı kapatıyor ve her kesime hitap eden bir kuruluşu, güçlü ve rekabete hazır bir şekilde halkın hizmetine sunuyoruz. Yani Hollandalıların yanında Türklerin, Faslıların, Surinamların ve benzeri etnik kesimlerin farklı ihtiyaçlarını düşünerek her türlü gıda ihtiyacını bir çatı altında topluyoruz. Bunlarla yetinmeyip, online olarak ya da akıllı telefonlara indirilen bir app ile verilen siparişleri ücretsiz olarak müşterinin kapısına kadar götürüyoruz.

Herkes gerekli olan gıda ihtiyacını alabilmek için manava, fırına, kasaba ve Hollandalı büyük gıda kuruluşlarına gitmek zorunda. Bu durum hem zaman kaybına, hem de fiziksel yorgunluğa neden oluyor. İnsanların bazen aradıkalarını bulabilmeleri için kilometrelerce yol kat etmeleri gerekiyor. Bu problemlere çağımızın vebası Covid-19 virüsünün verdiği sıkıntıları da ekleyebiliriz. Artık çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Manaw sayesinde, bu sıkıntılardan kurtulmak müşterilerimiz için bir cep telefonu kadar yakın!

''Bir ilki gerçekleştiriyoruz!''

Müşterilerimiz haftanın yedi günü online olarak sipariş verebiliyorlar. Akşam 18:00'dan önce verilen siparişler ertesi gün belirlenen bir saat diliminde teslim ediliyor. Sabah 12:00'dan önce verilen siparişleri ise aynı gün içerisinde teslim edebilmek için çalışmalarımız devam ediyor. İlk etapta almış olduğumuz 50 araba siparişlerin güvenli, hızlı ve kaliteli bir şekilde muşterimize ulaşması için hizmet verecektir.

İlerleyen dönemde üzerine yoğunlaşacağımız bir diğer husus da ''Pick-up Hub'' sistemi dediğimiz özel lokasyonlardır. Sipariş veren müşterimiz teslimat zamanında evinde bulunamıyorsa, Amsterdam'ın lojistik ve stratejik bakımından uygun olan bölgelerinde tesis edeceğimiz “Pick-up Hub” lokasyonlarımızdan belirledikleri zamanda siparişlerini alabilecek. Soğutma özelliği bulunan son teknoloji ürünü dolaplar da (locker), gıdaların tazeliğini kaybetmemesini sağlayacaklardır.

''Gıda sektöründe aile olarak 25 yıllık tecrübeye sahibiz!''

Gıda sektöründe aile olarak 25 yıllık, taşımacılık (lojistik)sektöründe ise 15 yıllık tecrübeye sahibiz. Yani geçmişten günümüze tecrübe ve deneyimimiz bu iki sektörde de katlanarak arttı. Yeni kuruluşumuz olan Manaw da zaten bu iki ayak üzerine kurulu. Geçmişten gelen birikimimiz sayesinde Manaw Online Supermarkt'ın büyüyerek gelişeceğine inanıyoruz.

İlk beş yıl içerisinde Hollanda genelinde 5 tane büyük depo sahibi olmak, daha sonra Almanya ve Belçika başta olmak üzere tüm Avrupa'da şubeleşmek istiyoruz. İşletme olarak hedefimizde insan var. En kaliteli ürünü, en hızlı şekilde, müşteri memnuniyetini ilke edinerek, tüketiciye ulaştırmanın hedefindeyiz.