Avrupa ülkelerinden tedavi amaçlı Türkiye'ye gidenler her geçen yıl çoğalıyor

Korona sürecinde Avrupa'daki çoğu hastanelerin hizmetlerinde biraz yavaşlama görülürken hasta olan gurbetçilerimiz tedavilerini tam olarak yaptırabilmek için soluğu Türkiye’de alıyor.


  • Kayıt: 25.02.2021 09:25:18 Güncelleme: 25.02.2021 09:25:18

Korona sürecinde Avrupa'daki çoğu hastanelerin hizmetlerinde biraz yavaşlama görülürken hasta olan gurbetçilerimiz tedavilerini tam olarak yaptırabilmek için soluğu Türkiye’de alıyor.

Hollanda hastaneleri verdikleri hizmetlerin hızını düşürmesi, acil olmadığı müddetçe müdahale etmemeleri hasta olanları bayağı tedirgin etmektedir.

Hollanda’da ki hastanenelerde Covid-19 sürecinde her şey kısıtlamaya girip hasta olan kişi çok acil olmadığı müddetçe randevu dahi alamamamakta insanlar bu durumu göz önünde bulundurarak daha kötüye gitmemesi için biran önce kurtulmaları için kendilerini sağlık sektörlüğünde daha güvenilir gördüğü Türk hekimlerinin yanında buluyor bu gibi durumları son zamanlarda sıkça görmek mümkündür.

Türkiye sağlık turizminde önde gelen ülkeler arasına girdi

Türkiye, son 15 yılda sağlık sektörüne yaptığı yatırımları, uluslararası çapta başarılar elde eden doktorları ve tıp alanındaki teknolojik gelişmelere hızlı adaptasyonu sayesinde dünyada tercih edilen ülkeler arasına girdi.

Türkiye'de değil dünya da da son 10 yıldır büyük gelişme gösterdi.

Ülkelerin ekonomilerinde önemli bir yer tutan sağlık turizmi, Türkiye için de büyük önem taşıyor. Türkiye, uluslararası hasta sayısı bakımından ABD, Almanya, Tayland ve Hindistan'la birlikte ilk 5'te yer alıyor. Türkiye Sağlık Turizmi Derneği Genel Koordinatörü Ercan Karakuş, yabancı hastaların Türkiye'ye gösterdiği yoğun ilginin sebebini şöyle açıklıyor:"Teknolojik olarak sağlık tesislerimizin Avrupa standartlarında olması, hekimlerimizin yetkinliği ve tedavi masraflarının ucuz olmasından dolayı Türkiye, sağlık turizmi anlamında önde gelen ülkelerden biri."

Sedat Tapan