TÜRK HASTANELERİ HOLLANDALI HASTALAR İÇİN ‘BİÇİLMİŞ KAFTAN’ OLACAK

Hollanda-Türkiye Ticaret Odası Vakfı, Türkiye hastanelerinin büyük kapasiteye, modern cihazlara ve yetişmiş elemanlara sahip olduğu uyarısı ile Hollanda’ya teklif sundu...


  • Kayıt: 11.12.2021 21:08:25 Güncelleme: 11.12.2021 21:09:06

Hollanda-Türkiye Ticaret Odası Vakfı, Türkiye hastanelerinin büyük kapasiteye, modern cihazlara ve yetişmiş elemanlara sahip olduğu uyarısı ile Hollanda’ya teklif sundu.Yoğun Bakım Servisleri’nin yetmezliği nedeniyle, 380 bin kişinin ameliyat edilemediği Hollanda için, kurtuluşun Türk hastaneleri olduğunu belirten Vakıf Başkanı Ethem Emre, iki ülke arasında mekik dokuyor.

Hollanda’da korona salgını nedeniyle hastanelerde yer kalmaması üzerine 380 bin hastanın ameliyat edilememesi, ülkede büyük bir paniğe neden oldu.

Yoğun bakım servislerinin de çok az kapasitede olması, başka arayışlara neden oluyor. Bu konuda Almanya’dan yardım isteyen Hollanda’ya, Hollanda-Türkiye Ticaret Odası Vakfı Başkanı Ethem Emre bir çağrıda bulundu. Emre’nin medya yoluyla yaptığı çağrı, Türkiye’de ATV PARA televizyonunun da dikkatini çekti ve Emre ile canlı bir yayın yaptı.

Son yıllarda, Türkiye’de çok sayıda büyük ve modern hastanenin inşa edildiğini, modern cihazların yanında, sağlık personelinin Amerika ve İngiltere’de eğitildiğini anlatan Emre, bu mesajı Hollanda’daki yetkililere duyurmak istediğini belirtti.Emre’nin, gerek Hollanda ve gerekse Türkiye makamlarına duyurmak istediği mesaj, bakalım etkisini gösterip değerlendirilebilecek mi?

Ilhankaracay.com