Hollanda'da Korona Hasta Sayısı Artıyor

Cuma gününden bu yana korona nedeniyle hastanelere kaldırılan hasta sayısı yüzün üzerinde arttı. Pazartesi sabahından Salı sabahına kadar hastanelere korona şikayetiyle 168 kişi kabul edildi...


  • Kayıt: 06.12.2023 13:10:57 Güncelleme: 06.12.2023 13:11:06

Hollanda'da Korona Hasta Sayısı Artıyor

Cuma gününden bu yana korona nedeniyle hastanelere kaldırılan hasta sayısı yüzün üzerinde arttı. Pazartesi sabahından Salı sabahına kadar hastanelere korona şikayetiyle 168 kişi kabul edildi. Bu, Mart ortasından bu yana bir günde görülen en yüksek giriş oldu. Salı günü toplam 633 kişi korona şikayetleri nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Bu, sayının 500 civarında oldukça sabit kaldığı Kasım ayına kıyasla önemli bir artış.

Artık korona test merkezleri bulunmadığı için Hollandalıların kaçının koronaya yakalandığı tam olarak bilinmiyor. RIVM, kanalizasyon suyundaki virüs parçacıklarını ölçerek virüsün gelişimini izler. Geçen hafta kanalizasyondaki virüs parçacıklarının sayısı yüzde 12 arttı. Bu sayı Ekim ayından bu yana kademeli olarak artıyor ve şu anda Mart ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

RIVM daha önce NU.nl'ye korona enfeksiyonlarının sayısının artmasının beklendiğini bildirmişti. Bu aynı zamanda hava soğuduğunda diğer solunum yolu virüslerinde de olur.

Risk grubundaki kişiler virüse karşı savunmalarını geliştirmek için takviye aşısı yaptırabilirler. Ekim ayından bu yana 2,3 milyondan fazla Hollandalıya aşı yapıldı.

Amsterdam / Tarık OKAN