Hollanda’da Sağlık Sigorta Şirketleri Yeterince İyi Bakım Sunmuyor

Hollanda Sağlık Otoritesi tarafından yapılan araştırmaya göre, ülkenin dört büyük sağlık sigortası şirketi müşterilerine yeterince iyi bakımı garanti etmek için yeterince çaba göstermiyor...


  • Kayıt: 14.03.2024 11:05:58 Güncelleme: 14.03.2024 11:11:10

Hollanda’da Sağlık Sigorta Şirketleri Yeterince İyi Bakım Sunmuyor

Hollanda Sağlık Otoritesi tarafından yapılan araştırmaya göre, ülkenin dört büyük sağlık sigortası şirketi müşterilerine yeterince iyi bakımı garanti etmek için yeterince çaba göstermiyor. De Volkskrant gazetesinin haberine göre, Zilveren Kruis, CZ, VGZ ve Menzis'i kapsayan araştırma, bu sigorta şirketlerinin en önemli yükümlülüklerini yerine getirmediklerini ortaya koydu.

Araştırmada, sigorta şirketlerinin hastaların doğru teşhis ve tedaviyi almalarını sağlamak için yeterli prosedürlere sahip olmadıkları ve ayrıca hastaların sağlık hizmetlerine erişimini zorlaştırdıkları belirlendi. Bu durum, hastaların gerekli bakımı alamamalarına ve sağlık durumlarının kötüleşmesine neden olabilir.

Sağlık Otoritesi, Menzis ve CZ'ye eksiklikleri gidermeleri için altı ay süre verdi. Bu süre zarfında gerekli iyileştirmeler yapılmadığı takdirde, bu sigorta şirketlerine para cezası verilebilir.

Amsterdam