Fantastik Canavarlar 3 erken sinemalarda

Erken? Evet, korona zamanlarında bunu hiç duymadık ama gerçekten doğru. Warner Bros, filmin 15 Temmuz'da değil, 15 Nisan'da vizyona gireceğini duyurdu...


  • Kayıt: 23.09.2021 22:07:34 Güncelleme: 23.09.2021 22:08:46

Warner Bros sadece tarihi değil, filmin adını da açıkladı. Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar ve Grindelwald'ın Suçları'ndan sonra üçüncü filmin adı: Dumbledore'un Sırları.

Filmden ne bekleyebiliriz?

Film, Grindelwald ve askerleri arasında Dumbledore, Newt Scamander ve arkadaşlarına karşı yükselen büyücülük savaşını gösteriyor. Resmi özete göre, Profesör Albus Dumbledore, Newt Scamander'ı bir grup cadı ve büyücüyle birlikte Gellert'i ve büyüyen takipçi grubunu bir kez ve herkes için durdurmak için gönderir. Filmin fragmanı henüz yayınlanmadı.

Harry Potter'ın onun kitabını okumasından 70 yıl önce kitabı yazmış olan Newt Scamander'ın New York'ta yaşadığı maceraları konu alan kitap genç kaşifin New York'un gizli cadı ve büyücü komitesiyle yaşadıklarını da içeriyor... Yıldızlı kadrosuyla dikkat çeken yapımın yönetmenliğini David Yates üstleniyor.

Fantastik Canavarlar 1. ve 2. bölüm hikayesi

Büyü-hayvanbilimci Newt Scamander (Eddie Redmayne) 1926 yılında, uzun süredir emek verdiği, dünyanın her yerinden farklı özellikleri olan büyülü canavarları bularak bunları çantasına toplayıp varlıklarını kanıtlamıştır. New York'a yaptığı kısa süreli ziyaret esnasında yanlışlıkla başka birinin çantasını alır ve bu çok güçlü canavarlardan bazıları serbest kalır. Newt burada kalarak canavarları yakalamak, cadı ve büyücüleri öldüren güçlerle savaşmak durumunda kalacaktır.

Atalay Kızılay