Ünlü Aktör Liam Neeson, İslam Dinine Geçiyor


  • Kayıt: 28.12.2014 19:51:00 Güncelleme: 28.12.2014 19:51:00

İrlandalı aktör Liam Neeson, bir gazeteye verdiği röportajda, İslam dininden çok etkilendiğini vurgulayarak; "İslam dinine geçmeyi düşünüyorum" dedi.

 

İrlandalı aktör Liam Neeson, "İslam dinine geçmeyi düşünüyorum" dedi.

 

Neeson, The Sun gazetesine verdiği röportajda, İstanbul'a yaptığı bir ziyarette İslam dininden çok etkilendiğini vurguladı. Liam Neeson, "İslam dininin insanı kendisine çeken bir özelliği var, Müslümanların dua şekli sizin ruhunuza hitap ediyor. Ona hiçbir sorun olmadan sarılabilirim" dedi. İrlandalı aktör, "Günde beş kere dua etmeniz için ezan okunuyor, ilk hafta alışık olmadığınızdan bu durum sizi deliye çevirebilir ancak kısa sürede ezan sesi ruhunuzun derinliklerine girmeye başardığında dünyanın en güzel şeyi olduğunu farkediyorsunuz" dedi.

 

"CAMİLERİN GÜZELLİĞİ BİLE İSLAM'I SEÇMEK İÇİN YETERLİ"

 

İstanbul'da 4 binden fazla cami bulunduğunu hatırlatan Liam Neeson, bazılarının sizi şaşkına çevirecek düzeyde güzellik taşıdığını, bunun bile İslam dinini seçmesi için yeterli olacağını söyledi. 62 yaşında olan Neeson bir katolik gibi eğitildiğini hatırlatarak her zaman kendi kendisine bu dünyaya ne yapmak için geldiğinin sorusunu yöneltiğini belirtti.

 

 

 

İrlandalı aktör Liam Neeson, The Sun'daki röportajında tanrının varlığı ve ataism ile ilgili sürekli kitaplarda okuduğunu da itiraf etti.

 

NEESON KİMDİR?

 

Gerçek adı William John 'Liam' Neeson olan aktör, 7 Haziran 1952'de Kuzey İrlanda'da doğdu. Akademi ve oscar ödüllerine aday gösterildi. Sinema seyircisi onu gerçek anlamda Star Wars (Yıldız Savaşları) 'daki Jedi Qui-Gon Jin olarak tanıdı. Nazi soykırımını konu alan 1993 yapımı Shindler'in Listesi ile en iyi erkek oyuncu dalında Oscar'a aday oldu.