Hollanda'da Ajax'tan ilginç şampiyonluk kutlaması! Kupa eritildi!

Tarihinde 35. kez Hollanda şampiyonu olan Ajax pandemi nedeniyle seyircisiz oynanan maçlarda kombine bilet alan taraftarlarına sürpriz yaptı. Kazandığı şampiyonluk kupasını eriten Ajax yıldızları kombine bilet sahiplerine gönderdi...


  • Kayıt: 12.05.2021 20:44:39 Güncelleme: 12.05.2021 20:44:39

Tarihinde 35. kez Hollanda şampiyonu olan Ajax pandemi nedeniyle seyircisiz oynanan maçlarda kombine bilet alan taraftarlarına sürpriz yaptı. Kazandığı şampiyonluk kupasını eriten Ajax yıldızları kombine bilet sahiplerine gönderdi.

Hollanda Liginde şampiyonluğunu ilan eden Ajax kupa heyecanını farklı şekilde kutlamaya başladı. Kulüp tarafından yapılan açıklamalarda Ajax’ın kupayı erittiği açıklanırken eritilen kupadan 42 bin adet yıldız üretildiği ve bunların taraftarlara gönderildiği açıklandı.

Tarihinde 35. Şampiyonluğunu kazanan Ajax koronavirüs süreci için farklı bir yol denedi. Eritilen kupanın maçların seyircisiz oynanmasına rağmen kombine bilet alan taraftarlara gönderilmesi emri veren Ajax yönetimi şampiyonluğun taraftarlara adandığını açıkladı. Hollanda Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamalarda ise uygulanan yöntemin beğenilmesi nedeniyle istisna olarak Ajax’a 2. Şampiyonluk kupası verildiğini duyurdu.

Ajax, bu olayı sosyal medya hesabından paylaştığı bir videoyla taraftarlarına bildirdi.

Hollanda Eredivisie Ligi 2020-2021 sezonunun 32. haftasında 82 puan toplayan Ajax, şampiyonluğunu erken ilan etti.