Feyenoord'dan Ajax'a transfer olan futbolcu ölüm tehditleri nedeniyle suç duyurusunda bulundu

Hollanda 1. Futbol Ligi'nin (Eredivisie) iki köklü kulübü Ajax ile Feyenoord arasındaki ezeli rekabet, Steven Berghuis'ın transferinin ardından yargının gündemine taşındı...


  • Kayıt: 12.08.2021 09:55:02 Güncelleme: 12.08.2021 10:35:41

Hollanda 1. Futbol Ligi'nin (Eredivisie) iki köklü kulübü Ajax ile Feyenoord arasındaki ezeli rekabet, Steven Berghuis'ın transferinin ardından yargının gündemine taşındı. Geçen ay Feyenoord'un kaptanıyken Ajax'a transfer olan 29 yaşındaki Berghuis, eski takımının taraftarlarından gelen çok sayıda ölüm tehdidi üzerine suç duyurusunda bulundu.

Hollanda medyasına göre, takım kaptanın ezeli rakibe transfer olmasını hazmedemeyen Rotterdam ekibi Feyenoord'un taraftarları, Steven Berghuis'in eşi ve çocuğunu da tehdit etti.

Onlarca tehdit mektubunda, Berghuis'ın doğum günü ve 2021-2022 sezonunda Rotterdam'da Feyenoord ile Ajax arasındaki lig maçının oynanacağı 19 Aralık gününe vurgu yapıldı.

Bazı taraftarlar, ezeli rakip Ajax formasıyla ilk kez 19 Aralık'ta Rotterdam'daki De Kuip Stadyumu'nda Feyenoord karşısına çıkacak olan Berghuis'ın, doğum gününde, sahada öldürülmesi çağrısında bulundu.

Bazı fanatik taraftarlar da, geçtiğimiz günlerde mafya bağlantılı bir saldırı sonucu öldürülen araştırmacı gazeteci Peter R de Vries ve 4 Mart'ta Amsterdam'da vurulan Ajax tribün liderlerinden Martin van de Pol'un fotoğraflarının yanına Steven Berghuis'ın da yerleştirildiği bir pankart hazırladı.